У Франківську за хабар засудили хірурга обласної дитячої лікарні

1 12 5 2 d8085 2. інвалідності

 1 12 5 2 d8085 1Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі хірурга Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, якого спіймали на отриманні хабара за продовження групи інвалідності для 16-річної дівчини-інваліда дитинства, повідомляє «КУРС».

Обвинувачений, працюючи лікарем-хірургом з надання екстреної хірургічної допомоги Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, 16 жовтня 2014 року отримав від дідуся 16-річної дівчинки 7000 гривень хабара за сприяння в оформленні та видачі виписки із історії хвороби внучці для продовження групи інвалідності.

На суді лікар свою вину визнав та зазначив, що протягом 10 років лікував дівчинку, яка у дитинстві отримала тяжку травму стравоходу. В кінці 2014 року, оскільки підходив час для продовження групи інвалідності, мати дитини неодноразово телефонувала до нього та пропонувала, щоб він оформляв документи без присутності. При цьому вона наполегливо просила обвинуваченого назвати суму коштів.

Лікар визнав, що дійсно озвучив суму в 500 доларів США, але зробив це, щоб мати дівчинки більше не провокувала його, розуміючи, що така сума коштів для цієї родини є дуже великою.

Уже в жовтні 2014 року до нього приїхав дідусь з дівчинкою, після огляду комісією обвинувачений надав дитині документи та відпустив. Через деякий час до нього зателефонував дідусь та повідомив, що дочка зготувала передачу. Він вийшов на вулицю, де попросив підписатися в документах, після чого вони пішли на приймальний бокс. Перебуваючи там, дідусь наполягав на передачі подяки, яку зготувала його дочка. Хірург сказав покласти на стіл, однак не здогадувався про вид подяки, тим більше про суму коштів. Після цього він був затриманий працівниками СБУ. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо його не карати.

Проте показами свідків у суді доведено, що саме хірург під час телефонної розмови з батьками дівчинки повідомив, що зможе посприяти їй у оформленні необхідних документів за умови передачі йому 500 доларів США.

Суд визнав хірурга ОДКЛ винним та призначив штраф 5100 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*