Батьків дітей-інвалідів звільнили від мобілізації

Батьків дітей-інвалідів звільнили від мобілізації. військова служба, дитина-інвалід, мобілізація, неповнолітній, соціальний захист, military uniform. A person in a uniform

Батьків дітей-інвалідів звільнили від мобілізації. військова служба, дитина-інвалід, мобілізація, неповнолітній, соціальний захист

Верховна Рада ухвалила закон, який надає право батькам дітей-інвалідів на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості проходити військову службу за місцем проживання, а також право на звільнення з військової служби.

За законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій соціального захисту дітей-інвалідів” у першому читанні за основу та в цілому проголосували 239 депутатів при мінімально необхідній кількості 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що його метою є створення додаткових гарантій соціального захисту для неповнолітніх дітей-інвалідів, шляхом надання їхнім батькам, які є військовозобов’язаними, права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації або можливості за їх бажанням проходити військову службу за місцем проживання, а також надання таким батькам, які на даний час призвані по мобілізації у Збройні Сили України та інші військові формування, права на звільнення з військової служби.

Для досягнення зазначеної мети проектом закону передбачається внесення відповідних змін до законів України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” та “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Один із ініціаторів законопроекту представник Президента України у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Ірина Луценко зазначила, що його ухвалення сприятиме удосконаленню процедури проведення мобілізації та проходження військової служби з точки зору захисту інтересів неповнолітніх дітей-інвалідів.

Зі свого боку секретар Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, народний депутат Іван Вінник зазначив, що в Україні офіційно зареєстровано близько 157 тисяч дітей-інвалідів, а п’ять тисяч батьків, які їх підтримують, підпадають під мобілізацію на особливий період або проходять військову службу в Збройних силах України.

“Цей законопроект дозволяє звільнити від мобілізації та припинити службу в Збройних силах за бажанням батькам, якщо вони вважають це за потрібне та бажають опікуватись дітьми-інвалідами. Під час обговорення законопроекту представники Міністерства оборони, загалом підтримуючи законодавчі ініціативи, запропонували обмежити категорію осіб, які підпадають під такі форми звільнення. Ця пропозиція була підтримана членами комітету”, – уточнив він.

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*