Більше трьох мільярдів на протези: як влада працює над реабілітацією військових

Більше трьох мільярдів на протези: як влада працює над реабілітацією військових. дарія марчак, військовий, протез, підтримка, реабілітація

Більше трьох мільярдів на протези: як влада працює над реабілітацією військових. дарія марчак, військовий, протез, підтримка, реабілітація© Сергій Нужненко / Радіо Свобода

Існуючий механізм вимагає доопрацювання, пише «ZN.UA».

Війна, яку розв’язала Росія, шкодить всьому в країні, і в першу чергу – людям. Багато військових, вже зараз потребують фізичної та психологічної реабілітації.

Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак розповіла, яку роботу проводить у цьому напряму міністерство, пише «Соціальна інформаційна платформа».

Як зазначила вона, реабілітація бійців має багато складових. Передусім це фізична реабілітація, але також мова й про професійну, психологічну реабілітацію, які є вкрай важливими. За її словами, міністерство працюємо з цими двома питаннями.

«Перше – це соціальні послуги. На сьогодні, на жаль, система соціальної підтримки в державі дуже викривлена. Замість вирішення проблеми, ми просто пропонуємо гроші, які не завжди вирішують проблему. Відповідно до законодавства, сьогодні соціальні послуги – це повноваження місцевих органів влади. І це призводить до того, що один голова громади вважає соціальні послуги потрібним інструментом, інвестує, вкладає зусилля у нього і розвиває. А інший – не розуміє, у чому сенс та ігнорує його. Тому наше завдання полягає в тому, щоб забезпечити якісний набір стандартизованих послуг для громадян, де б вони не жили», – зазначила вона.

Другий важливий напрям роботи – це фізична реабілітація. Одним з найбільших викликів сьогодні є те, що значна кількість учасників бойових дій і звичайних громадян отримали поранення, каліцтво. І якщо держава швидко не допоможе їм, то вони випадуть з активного соціально-економічного життя, не матимуть нормальної роботи, доходів, власних джерел для фінансування, не зможуть побудувати нормальні родини. І кількість людей, які будуть залежними від державної підтримки, лише зростатиме.

Дарія Марчак підкреслила, що для того, аби адекватно відповісти на цей виклик, міністерство планує багато інвестувати в придбання протезів для громадян. Для цього були проведені переговори з Міністерством фінансів.

Якщо на 2022 рік у нас заплановано на придбання протезів 1,6 млрд грн, то на 2023 рік це вдвічі більше – 3,3 млрд грн. І це лише коштом державного бюджету, не враховуючи коштів міжнародних донорів.

Також у співпраці з Міністерством охорони здоров’я Мінсоцполітики планує забезпечити достатньою кількістю протезів усіх громадян, які їх потребуватимуть. Тим більше, що на сьогодні цей ринок дуже розвинений. Уже є приблизно сто приватних постачальників таких засобів, які виробляються в Україні. Це означає, що вони можуть постійно обслуговуватись, що є важливою частиною допомоги громадянам, які втратили кінцівку.

Аліса Ігітян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*