Боротьба за довідку. Чи мають право на інвалідність підгрупи А діти, хворі на діабет першого типу (ВІДЕО)

Боротьба за довідку. Чи мають право на інвалідність підгрупи А діти, хворі на діабет першого типу (ВІДЕО). дніпро, довідка, цукровий діабет, інвалідність, інсулін

Вибороти довідку, на яку мають право. Мами, чиї доньки хворіють на цукровий діабет першого типу, переконані, що мають право на те, щоб отримати довідку формату А. Вона забезпечує більшу грошву компенсацію. Ці кошти вони можуть витратити на дороговартісне лікування та обладнання. Такі довідки нещодавно отримали хворі на цукровий діабет у Харкові та Луцьку. Проте в Дніпрі — не все так просто.

«Ось я підношу, і ось я бачу свій цукор».

Це Софія, їй 14, і вона хвора на цукровий діабет першого типу. Це означає, що дівчина все життя потребуватиме щеплень інсуліну. Рівень цукру вона контролює за допомогою спеціального обладнання.

Софія Самофалова, хвора на цукровий діабет першого типу: «Я не колю уколи по 5 разів на день. Просто ставлю програму на кілька днів і вона мені вводить інсулін, коли я цього забажаю».

Обладнання, яке полегшує інсулінотерапію, обходиться у 8 тисяч щомісяця. Зокрема, ще й тому мама Софії, Алла Миколаївна, наполягає на тому, що її дитина має право на інвалідність підгрупи А.

Алла Самофалова, мама Софії, членкиня правління ГО «Довіра», м Першотравенськ: «В неї вже є друга ступінь обмеження життєдіяльності по самообслуговуванню. І третя ступінь вираженості втрати здоров’я. Саме цукровий діабет, відповідно до пункту 9 постанови КМУ, є порушенням функцій організму третього ступеню».

Обласна лікарсько-консультативна комісія мала надати рекомендації для лікарів місцевих і вже вони могли би видати довідку з відповідною формою інвалідності. Проте наріжним каменем стало трактування поняття «технічні засоби». Позицію комісії озвучує її голова Олексій Григорук

Олексій Григорук, голова ЛКК, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА: «Це ті, які допомагають виживати. Якщо це харчування, то це зонди, спеціальні шприци, які допомагають вводити зондове харчування. Якщо це дихання, то це трахіостома».

Батьки мають іншу думку.

Алла Самофалова, мама Софії, членкиня правління ГО «Довіра», м Першотравенськ: «Абсолютно всі, і моя Софія, мають надзвичайну залежність від сторонньої допомоги з використанням технічних приладів, тих, які ми вважаємо технічними приладами. Глюкометри, неінвазійні системи моніторингу цукру крові, які допомагають щоночі зберегти життя нашим дітям, зробити його безпечним».

Через це вирішили звернутися до Міністерства охорони здоров’я і запитати там, як же розуміти поняття «технічні засоби». А поки пані Алла зауважує, що недотримує значних грошових компенсацій.

Алла Самофалова, мама Софії, членкиня правління ГО «Довіра», м Першотравенськ: «Першого липня цього року надбавка по догляду за дитиною до шести рочків — це 1699 гривень. А якщо дитина від 6 до 18 років, то це 2118 гривень. Я отримую соціальну пенсію у розмірі 1564 гривні».

Також наголошує на тому, що довідки про інвалідність підгрупи А без проблем видають у Луцьку та Харкові. І лише в Дніпрі хворі на цукровий діабет стикаються з проблемами.

Автор – Оля Василець

Камера – Тарас Іванов

Сайт 9-го дніпровського телеканалу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*