Будівельні норми щодо обов’язкових вимог влаштування паркомісць для людей з інвалідністю вже діють

Будівельні норми щодо обов’язкових вимог влаштування паркомісць для людей з інвалідністю вже діють. дбн, доступність, парковка, паркомісце, інвалідність, screenshot, abstract, vehicle, billboard. A screenshot of a social media post

Будівельні норми щодо обов’язкових вимог влаштування паркомісць для людей з інвалідністю вже діють. дбн, доступність, парковка, паркомісце, інвалідність

У нових державних будівельних нормах “Інклюзивність будівель і споруд” чітко визначені обов’язкові параметри, деталізовані вимоги та наведено конкретні приклади влаштування паркомісць для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення на відкритих автостоянках. Ці ДБН діють з 1 квітня цього року.

“Згідно чинного законодавства, не менше 10% машиномісць на відкритих парковках повинні бути обов’язково передбачені для користування людьми з інвалідністю та іншими маломобільними особами. У нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” ми прописали чіткі обов’язкові вимоги та параметри щодо правильного влаштування таких паркомісць. У документі навіть наведено конкретні приклади і розрахунки, як це має бути зроблено. Норми вступили в дію з 1 квітня цього року”, — зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема в нормах встановлено, що:

  • ширина зони для паркування автомобіля особи з інвалідністю повинна бути не менше 3,5 метрів;
  • розміри паркувальних місць, які розташовані паралельно бордюру, обов’язково повинні забезпечувати доступ до задньої частини автомобіля, щоб використовувати пандус або підйомний пристрій;
  • ці паркомісця повинні бути розміщені не далі ніж 50 м від доступного для осіб з інвалідністю входу до будівлі, при житлових будинках – не далі 100 м.
  • паркомісця повинні позначатися дорожніми знаками та горизонтальною розміткою відповідно до Правил дорожнього руху з піктограмами міжнародного символу доступності.

У ДБН також детально проілюстровано, як мають проектуватися такі паркувальні місця, щоб ними було зручно користуватися.

Довідково

Нові ДБН розроблено ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*