“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору (ФОТО, ВІДЕО)

“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору (ФОТО, ВІДЕО). вінниця, переселенец, порушення зору, послуга, супровід

“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору. вінниця, переселенец, порушення зору, послуга, супровідТетяна Джуринська та Віталій Загнибедюк. Фото: Суспільне Вінниця

Понад чотири тисячі разів скористалися у Вінниці за рік послугою супроводу людей з порушенням зору. Запровадили таку в міському територіальному центрі соціального обслуговування чотири роки тому. З початку повномасштабного вторгнення РФ п’ятеро переселенців теж звернулися по допомогу до соцпрацівників. Про це Суспільному розповіла заступниця директора Наталя Жиліховська.

Послугою супроводу, яка є безкоштовна, можуть скористатися люди з інвалідністю 1 групи з порушенням зору. Заявку в департаменті соцполітики, зокрема й від переселенців, приймають за добу.

“Має бути подана заява до департаменту соцполітики, довідка про порушення зору 1 групи. Ми працюємо з людиною, укладаємо договір з нею і надаємо послугу. Може звернутися сама людина або її представник, заява має бути подана”, — каже Наталя Жиліховська.

Наразі на обліку в службі супроводу — 91 людина. Цього року послугою скористалися понад 4000 тисячі разів.

Соціальна працівниця Тетяна Джуринська надає супровід 44 людям з порушеннями зору. З багатьма ними, каже, вже має дружні стосунки.

“Зазвичай двічі на місяць користуються, а деякі двічі на тиждень. Якщо людині треба до стоматолога, щотижня треба, ми не можемо відмовити. У пріоритеті — лікарні, аптеки. Хтось хоче порозмовляти, вислухати, порадити. Тут і моральна підтримка, і фізична”, — розповідає Тетяна Джуринська.

“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору. вінниця, переселенец, порушення зору, послуга, супровідВіталій Загнибедюк. Суспільне Вінниця

Віталію Загнибедюку 64 роки. Розповідає, з дитинства — незрячий. Послугою супроводу користується кілька разів на місяць: коли йде до аптеки чи прозорого офісу.

“Мені потрібно було на Магістратську. Я там давно не був. Нічого не знав. Попросив супровід, і ми вирішили все. Для мене самого була б проблема знайти їх”, — каже Віталій Загнибедюк.

Соцпрацівниця супроводжує Віталія до аптеки. Перед тим допомагає зняти гроші в банкоматі.

“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору. вінниця, переселенец, порушення зору, послуга, супровідСуспільне Вінниця

Послугою супроводу користується і Микола Романовський. Йому 69. Чоловік розповідає, що людині з вадами зору без допомоги сторонніх важко. Із соцпрацівницею Тетяною спершу сплачує за комунальні послуги, а далі — похід на ринок за продуктами, в аптеки та прозорий офіс. Послугою користується щотижня.

“Це моральна підтримка і фізична”: у Вінниці переселенці можуть скористатися послугою супроводу людей з порушенням зору. вінниця, переселенец, порушення зору, послуга, супровідМикола Романовський. Суспільне Вінниця

“Це дуже зручно. Я сам не можу, а з супроводом я завжди можу потрапити туди, куди мені потрібно. Це зручно для інвалідів по зору”, — каже чоловік.

Віталій Бондарєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*