Держава повинна забезпечити права героїв АТО та Революції Гідності з інвалідністю – Валерій Сушкевич

Держава повинна забезпечити права героїв АТО та Революції Гідності з інвалідністю – Валерій Сушкевич. інвалідністю

_1_27_6_cfc41f9ff00a5f992cf64936a6c87681_1477427643_extra_large

Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич взяв участь у парламентських слуханнях на тему: «Державні гарантії соціального захисту учасників антитерористичної операції, Революції Гідності та членів їхніх родин: стан і перспективи».

Валерій Сушкевич торкнувся низки проблемних питань стосовно дотримання прав та свобод героїв АТО та Революції Гідності, які мають інвалідність, незалежно від її офіційного встановлення.

Уповноважений Президента наголосив на незадовільному стані виконання Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю» в частині гостро пріоритетних пунктів, які стосуються порядку проведення безоплатної психологічної, медико-психологічної реабілітації військовослужбовців та учасників бойових дій і спрощення процедури підтвердження участі осіб в АТО під час вирішення питання щодо надання таким особам статусу учасника бойових дій, інваліда війни та встановлення інвалідності. Крім того, у Єдиному реєстрі учасників АТО відсутній фіксований офіційний облік чисельності учасників АТО і Революції Гідності, які мають інвалідність.

За його словами, також у добровольців та демобілізованих осіб відсутнє право лікуватися у спеціальних військових медичних закладах.

Валерій Сушкевич підкреслив необхідність запровадження документу для будь-якого воїна, який бере участь в АТО, де б відразу після отримання поранення в зоні бойових операцій фіксувалася наявність такого поранення.

Уповноважений Президента критично оцінив діяльність відповідальних державних інституцій у напрямку вирішення окреслених питань та рівень виконання норм Указу Президента України від 3 грудня 2015 року № 678, які стосуються воїнів АТО з інвалідністю.

Водночас Валерій Сушкевич позитивно відзначив роботу Уряду щодо законодавчого закріплення можливості встановлення добровольцям та волонтерам, які брали безпосередню участь в АТО, причинного зв’язку інвалідності з участю в АТО.

Уповноважений Президента закликав народних депутатів, урядовців, усіх відповідальних суб’єктів державної влади й учасників слухань до ефективного та результативного законодавчого і практичного забезпечення соціальної захищеності захисників України, а також до неухильного виконання Указів Президента України та інших законодавчих актів, які стосуються героїв АТО і Революції Гідності.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*