Дискримінація за ознакою інвалідності – найпоширеніша

Дискримінація за ознакою інвалідності – найпоширеніша. львів, дискримінація, конференція, суспільство, інвалідність, chair, screenshot, cartoon, design, line, row, set, lined. A row of chairs

Дискримінація за ознакою інвалідності залишається найпоширенішим явищем у всіх сферах суспільства.

Про це 7 серпня, у Львові доповідали спікери на Всеукраїнській конференції на тему «Забезпечення захисту прав та правового захисту осіб з інвалідністю – запорука їхньої ефективної інтеграції в суспільство», повідомляє кореспондент «Вголосу».

Протягом 2017 року до Уповноваженого Верховної Ради справ людини надійшло 36 звернень щодо дискримінацій за ознакою інвалідності, а також було відкрито 11 проваджень за власною ініціативою.

Станом на 2018 рік цей показник суттєво збільшився і вже зареєстровано 26 звернень з цих питань.

На постійному контролі представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в західних областях перебувають питання освітніх послуг для людей з інвалідністю, питання доступу до об’єктів транспорту, інфраструктури і т.д.

«На розгляді в уповноваженого вже рік перебуває питання неможливості складати вступні іспити до аспірантури в доступній формі особам з інвалідністю. Наразі в МОН підготовленні зміни до відповідного порядку, в якому будуть враховані вимоги до заяв осіб з обмеженими можливостями», повідомляє Світлана Семчишин.

Також на розгляді уповноваженого з прав людини в західних областях опинилися дискримінаційні вимоги до абітурієнтів з порушеним здоров’ям у кількох навчальних закладах: КНУ театру, кіно та телебачення імені Івана Карпенка-Карого, Комунальний вищий навчальний заклад Київської обласної ради, Коледж культури і мистецтв, Полтавське музичне училище імені М.Лисенка – зазначалося, що обов’язковою умовою вступу, на спеціалізації пов’язані із сценічним мистецтвом, є відсутність фізичних вад. За результатами звернення уповноваженого Верховної Ради України до згаданих навчальних закладів усунено дискримінаційні вимоги до людей з обмеженими можливостями.

Окрім цього залишається не розв’язаною проблема у сфері охорони здоров’я, а саме доступу пацієнтів до найближчих ефективних, безпечних і якісних лікарських засобів у зв’язку із затримками відповідних закупівель через спеціалізовані міжнародні організації.

Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*