До відома фізичних осіб, які можуть надавати соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності

До відома фізичних осіб, які можуть надавати соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності. довідка, догляд, соціальна послуга, фізична особа, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Громадянам, які бажають оформити компенсацію фізичним особам, що надають соціальні послуги з догляду на професійній основі насамперед необхідно пройти підготовку та перепідготовку фізичних осіб, які надають такі послуги з догляду, з отриманням відповідної довідки.

Процедура підготовки та перепідготовки вищезазначених фізичних осіб регламентується Порядком підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 № 430, який передбачає надання соціальних послуг з догляду особам, які є:

– громадянами похилого віку;

– особами з інвалідністю;

– невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;

– дітьми з інвалідністю;

– дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онколічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги.

Для цього фізичні особи звертаються за місцем проживання/перебування до управління соціального захисту населення із заявою довільної форми про включення до переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі. До заяви додаються копії документу, що посвідчує особу та реєстраційного номера картки платника податків.

Після вибору організації з наданого їм переліку, фізичні особи отримують від управління соціального захисту населення відповідне направлення на навчання. Після проходження навчання та/або складення іспиту в організації, яка здійснює навчання фізичних осіб, фізичні особи отримують довідку. Копія такої довідки протягом п’яти робочих днів подається до управління соціального захисту населення для включення до відповідного переліку.

Зазначеною постановою визначено коло осіб, які мають право на отримання довідки без проходження навчання, це:

  • фізичні особи, які мають документ про медичну освіту. Для цього додатково додається копія документа про медичну освіту.
  • непрацюючі фізичні особи, які надавали соціальні послуги за:

– громадянами похилого віку, особами з інвалідністю, дітьми з інвалідністю;

– за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, і якій призначено надбавку на догляд за такою дитиною;

– за тяжко хворою дитиною, якій не встановлено інвалідність, але призначено відповідну державну допомогу на таку дитину.

Слід зауважити, що якщо протягом шести календарних місяців після подання заяви фізичною особою не надано копію довідки про проходження навчання, управлінням буде відмовлено такій собі у включенні до відповідного переліку.

Броварська міська громада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*