Двоє мешканців Калуша за 3800 доларів виготовляли чоловікам фіктивні документи для виїзду за кордон в умовах воєнного стану (ФОТО)

Двоє мешканців Калуша за 3800 доларів виготовляли чоловікам фіктивні документи для виїзду за кордон в умовах воєнного стану (ФОТО). воєнний стан, документ, зловмисник, кордон, інвалідність

Двоє мешканців Калуша за 3800 доларів виготовляли чоловікам фіктивні документи для виїзду за кордон в умовах воєнного стану. воєнний стан, документ, зловмисник, кордон, інвалідність

За 3800 доларів двоє мешканців Калуша – колишня медична сестра та її родич оформляли ухилянтам фіктивні документи про нібито наявність у них інвалідності.

Служба безпеки заблокувала діяльність чергового каналу незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних, який функціонував завдяки корумпованим посадовцям медичних установ.

Лікарі оформляли ухилянтам фіктивні документи про нібито наявність у них інвалідності. Це дозволяло фейковим “особам з інвалідністю” та людям, які їх супроводжували, перетинати кордон у період воєнного стану.

За даними СБУ, лазівки для військовозобов’язаних організовували двоє мешканців Калуша – колишня медична сестра та її родич. Вони отримували гроші від «клієнтів» та домовлялися з лікарями і членами лікарських та медичних комісій про встановлення фальшивих діагнозів.

СБУ задокументувала, як фігуранти оформили інвалідність військовозобов’язаному через нібито наявність у нього психічного захворювання.

Для цього зловмисники виготовили первинний пакет медичних документів та внесли недостовірні дані в медичні бази даних.

Коштувала ця «послуга» 3800 доларів.

У результаті «клієнт» та його близький родич, який теж є військовозобов’язаним, отримали можливість незаконно перетнути кордон у якості «інваліда» та особи, що його супроводжує.

Правоохоронці провели 16 обшуків у медичних закладах Івано-Франківська та Калуша, а також за місцями проживання фігурантів.

Під час обшуків вилучили:

  • фіктивну медичну документацію т.зв. «пацієнтів»;
  • чорнові записи та інші документи, важливі для слідства;
  • 19,6 тис. доларів, 5 тис. євро, 1 тис. польських злотих.

Організаторам повідомлено про підозру за ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

За організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України на організаторів очікує від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області. Слідство веде слідче управління Нацполіції в області. Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Ігор Прокопчук

Версії

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*