Голова медико-соціальної експертної комісії Миколаївської обласної ради «попросила» від жінки 200 доларів США за гарантований висновок щодо встановлення 3 групи інвалідності.
Про це «Ні корупції!» дізналося із вироку Миколаївського районного суду.
Як йдеться у матеріалах справи, голова комісії повідомила жінку, що за результатами обстеження нема підстав присвоєння групи інвалідності. Водночас запропонувала повторно пройти обстеження для отримання інших – «потрібних» результатів. З цією метою обвинувачена направила жінку до Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру до медичної сестри, яка посприяє в отриманні «потрібного» висновку.
«Одночасно з цим, в ході подальшої розмови, – йдеться у вироку суду, ОСОБА_1 (обвинувачена – Ред.) детально розпитала ОСОБА_3 (жінка, що проходила експертизу – Ред.) про її сімейний стан та матеріальне становище, після чого узгодила кінцеву суму неправомірної вигоди в розмірі 200 доларів США, яка слугуватиме гарантією отримання необхідного результату спірограми, підписання нею, як головою Спеціалізованої фтизіопульмонологічної медико-соціальної експертної комісії обласного Центру МСЕ та іншими членами вказаної комісії, висновку щодо встановлення ОСОБА_3 3-ї групи інвалідності та не створенні перешкод при проходженні останньою відповідної МСЕК».
Як можна зрозуміти із вироку суду, жінка, від якої вимагався хабар, прибула до медзакладу уже під контролем представників правоохоронних органів.
Згодом, після проходження всіх організаційних та медичних процедур, голова експертної комісії підписала акт, згідно з яким жінці встановлено 3-у групу інвалідності строком до 2020 року. Того ж дня, інформується у вироку суду, на території медичного закладу жінка, що отримала статус інвалідності, передала голові комісії 200 доларів США.
В підсумку, стало відомо із матеріалів справи, обвинувачена експертка визнала свою вину та вирішила укласти із прокурором угоду про визнання винуватості.
Як наслідок суд визнав голову медико-соціальної експертної комісії винуватою у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 368 КК України – прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.
Жінку оштрафовано на тисячу неоподатковуваних мінімумів – 17 тисяч гривень. Також їй заборонено на рік обіймати посаду голови Спеціалізованої фтизіопульмонологічної медико-соціальної експертної комісії Миколаївської обласної ради.
Також із обвинуваченої стягнено на користь держави 2 288 гривень за проведення експертиз.
Дві купюри на 200 доларів, які слугували речовими доказами, мають бути повернені жінці, від якої ці гроші, власне, й вимагалися.
Слід зазначити, що вирок поки не набув законної сили, оскільки у всіх сторін ще є терміни для подачі апеляції.