Інформація Міненерговугілля про вжиті у ІІ кварталі 2019 року заходи для створення безперешкодних умов доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної інфраструктури, що обліковуються на балансах підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля

Інформація Міненерговугілля про вжиті у ІІ кварталі 2019 року заходи для створення безперешкодних умов доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної інфраструктури, що обліковуються на балансах підприємств, які належать до сфери управління Міненерговугілля. міненерговугілля, доступ, облаштування, інвалідність, інфраструктура, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

Міненерговугілля зобов’язало підприємства паливно-енергетичного комплексу, на балансі яких знаходяться об’єкти соціальної інфраструктури, вжити необхідних заходів щодо створення належних умов для доступу осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до цих будівель, згідно з державними будівельними нормами. Про результати проведеної роботи та перспективи роботи в цьому напрямку із строками їх виконання зазначені підприємства інформують Міненерговугілля щокварталу.

На сьогодні за результатами роботи з порушеного питання до більшості спортивних споруд, палаців культури, інформаційно-культурних центрів облаштовано доріжки, пристосовані для підйому (спуску) інвалідних візків на сходах центральних входів зазначених об’єктів, бетонні переходи через бордюри та поребрини. У концертних залах будинків культури влаштовано спеціальні секції з крісел для інвалідів. Біля спортивних майданчиків та їдалень виконано ремонт дорожнього покриття, асфальтування під’їзних і пішохідних доріг, встановлено спеціальні ліфти, обладнано підлогами з неслизькою поверхнею, під’їзним апарелем для інвалідних колясок у зоні сходів.

За інформацією компаній з енергопостачання приміщення сервісних центрів знаходяться на перших поверхах адміністративних будинків, обладнані спеціальними пандусами і перилами, під’їздами та підходами і, як правило, не потребують додаткових заходів для забезпечення доступу до них споживачів – осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення.

Контролерами енергозбуту надаються інформаційні послуги, пов’язані з енергопостачанням, інформація про терміни обмежень і відключень, тарифи, порядок оплати, умови та режими енергоспоживання. За бажанням споживачів – осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення розрахунок за спожиту електроенергію здійснюється за місцем їх проживання за допомогою портативних касових апаратів.

В центрах обслуговування, де немає пандусів, вхід для осіб з обмеженими фізичними можливостями не ускладнений: вхідні групи в приміщеннях центрів обслуговування клієнтів не мають сходів, рівень підлоги в залі очікування для клієнтів на першому поверсі збігається з рівнем тротуарної доріжки, що веде до вхідної групи.

Прийом споживачів з обмеженими фізичними можливостями проводиться у залі очікування для клієнтів на першому поверсі центрів обслуговування.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі – ДП «НАЕК «Енергоатом») відповідно до плану заходів зі створення належних умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури, що обліковуються на балансах відокремлених підрозділів ДП «НАЕК «Енергоатом» завершено роботу з облаштування місць для паркування автомобілів осіб з інвалідністю, встановлення пандусів, встановлення табличок з назвою установи/закладу рельєфно-крапковим шрифтом (шрифтом Брайля), облаштування санвузлів для мало мобільних груп населення, встановлення кнопки виклику чергового персоналу.

Державні вугледобувні підприємства, що належать до сфери управління Міненерговугілля, надали інформацію про вжиті заходи зі створення належних умов для доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до адміністративних будівель структурних підрозділів підприємства та об’єктів соціальної інфраструктури, що обліковуються на їх балансах, серед яких: облаштування пандусами, облаштування кнопкою виклику.

На балансі Міністерства енергетики та вугільної промисловості не перебувають об’єкти соціальної інфраструктури.

Доступ до адміністративного будинку Міненерговугілля за адресою: вул. Хрещатик, 30 осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення здійснюється без встановлення пандусів через вхід з боку внутрішнього двору будівлі до ліфта, за допомогою якого можливий доступ на будь-який з 5-ти поверхів будівлі.

Доступ до адміністративного будинку Міненерговугілля за адресою: вул. Б. Хмельницького, 4 осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення здійснюється через вхід з боку внутрішнього двору будівлі.

На виконання пункту 1 доручення Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. від 18.10.2017 № 39205/1/1-17 Міненерговугілля запланувало до кінця поточного року проведення роботи з облаштування перил перед центральним входом до адмінбудинку Міненерговугілля, розташованого за адресою: вул. Б. Хмельницького, 4, облаштування сходів, переобладнання вхідних дверей з можливістю відкриття їх людьми з обмеженими фізичними можливостями самостійно, переобладнання і встановлення перил і пандусу по сходах в середині приміщення.

Міненерговугілля здійснено фінансово-економічні розрахунки обсягу фінансування та орієнтовна вартість зазначених робіт, яка становить 270 000 гривень.

На сьогодні з метою здійснення відповідних заходів Міненерговугілля розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України стосовно перерозподілу видатків державного бюджету у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству енергетики та вугільної промисловості України на 2019 рік у спеціальному фонді державного бюджету шляхом зменшення видатків споживання та збільшення видатків розвитку за програмою 1101010 «Загальне керівництво та управління у сфері паливно-енергетичного комплексу та вугільної промисловості». Зазначений проект подано на розгляд Кабінету Міністрів України.

На виконання абзацу четвертого пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1073-р «Про затвердження плану заходів з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях, наданих Комітетом ООН з прав осіб з інвалідністю, до першої доповіді України про виконання Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2020 року» Міненерговугілля наказом

від 22.04.2019 № 176 затвердило Методику оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, на підприємствах, в установах, організаціях та об’єднаннях, що належать до сфери його управління, у господарських товариствах, щодо яких Міністерство енергетики та вугільної промисловості України здійснює управління корпоративними правами держави, та у Державній інспекції енергетичного нагляду України (далі – наказ).

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 10.05.2019 за № 485/22456, набрав чинності 04.06.2019 року та розміщено на офіційному веб-сайті Міненерговугілля: http://mpe.kmu.gov.ua у підрубриці «Забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю» рубрики «Зв’язки з громадськістю».

Відповідно до пункту 2 наказу керівникам структурних підрозділів Міністерства енергетики та вугільної промисловості, підприємств, установ, організацій та об’єднань, що належать до сфери його управління, господарських товариств, щодо яких Міністерство енергетики та вугільної промисловості України здійснює управління корпоративними правами держави, Голова Держенергонагляду доручено забезпечувати та заохочувати повну реалізацію усіх прав людини й основоположних свобод осіб з інвалідністю без жодної дискримінації за ознакою інвалідності, а також оцінювати роботу, спрямовану на забезпечення прав осіб з інвалідністю, відповідно до Методики, затвердженої цим наказом.

Затверджена Методика дозволить здійснювати оцінку роботи з дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю, виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що заважають зазначеній категорії осіб у задоволенні їх повсякденних потреб, відповідно до вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, в Міненерговугілля та інших суб’єктах оцінювання, які визначені цим наказом.

Наказ погоджено з Всеукраїнською організацією інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та Громадською спілкою «Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України».

Також, наказом Міненерговугілля від 14.03.2019 № 110 створено Постійну робочу групу із забезпечення, дотримання та реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, та затверджено відповідне положення.

Відповідно до своїх функцій Постійна робоча група аналізує інформацію щодо задоволення потреб осіб з інвалідністю; розглядає, опрацьовує узагальнену інформацію, отриману від структурних підрозділів Міненерговугілля, підприємств, установ, організацій та об’єднань, що належать до сфери його управління, господарських товариствах, щодо яких Міністерство енергетики та вугільної промисловості України здійснює управління корпоративними правами держави, та від Державної інспекції енергетичного нагляду України, та за результатами оцінювання роботи із забезпечення прав осіб з інвалідністю, використовує цю інформацію у своїй роботі.

Вищезазначені акти прийняті Міненерговугілля з метою організації роботи з реалізації прав і свобод осіб з інвалідністю, виявлення та усунення перепон і бар’єрів, що заважають зазначеній категорії осіб у задоволенні їх повсякденних потреб, відповідно до вимог Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю, та для встановлення чіткого механізму та порядку оцінювання виконання заходів із забезпечення прав осіб з інвалідністю в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості та для інших, визначених цим наказом, суб’єктів оцінювання.

Варто зазначити, що на офіційному веб-сайті Міненерговугілля створено підрубрику «Забезпечення прав і свобод осіб з інвалідністю».

Міністерство енергетики та захисту довкілля України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*