Кабмін заявляє, що не чіпав квоти для людей з інвалідністю. Але текст свідчить про інше

Кабмін заявляє, що не чіпав квоти для людей з інвалідністю. Але текст свідчить про інше. юрій кузовий, квота, працівник, роботодавець, інвалідність

Кабмін заявляє, що не чіпав квоти для людей з інвалідністю. Але текст свідчить про інше. юрій кузовий, квота, працівник, роботодавець, інвалідність

Мінсоцполітики заявляє, що змін до статті 20 закону “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” не внесено. Натомість порівняльна таблиця показує, що статті у новому законі немає, інформує Суспільне.

“На мою думку, це інструментарій не в площині трудових відносин, це інструментарій у підтримці або мотивації роботодавця влаштовувати. Насправді, з усією повагою до цього інструмента, це фактично “прихований податок на осіб з інвалідністю”, на жаль”, — розповів очільник директорату норм і стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики Юрій Кузовий у “Темі дня” на Суспільному.

За його словами, чинне трудове законодавство обтяжує трудові відносини з людьми з інвалідністю соціальним навантаженням. Що, як наслідок, демотивує роботодавця взагалі укладати відповідні трудові відносини в легальному секторі.

За словами Кузового, механізми підтримки людей з інвалідністю та сім’ям із дітьми з інвалідністю мають лежати не в площині трудового договору чи трудових відносин. Держава має допомагати в навчанні та інклюзії людей з інвалідністю. А роботодавець, у свою чергу, бере на роботу фахівця, який може виконувати цю роботу якісно й ефективно, незалежно від інвалідності.

Коментуючи 4% квоту на працівників з інвалідністю, Кутовий сказав, що змін до статті 20 закону “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” не внесено, тому адміністративно-господарські санкції і сам принцип нормативу нині залишаються.

Попри це, згідно з порівняльною таблицею до “Закону про працю”, ця стаття взагалі вилучається.

Кабмін заявляє, що не чіпав квоти для людей з інвалідністю. Але текст свідчить про інше. юрій кузовий, квота, працівник, роботодавець, інвалідністьІз порівняльної таблиці до “Закону про працю”

Кошти, отримані від санкцій за цією статтею, надходять до Фонду соціального захисту інвалідів. “У найкращому випадку, на двох руках можна порахувати, скільки людей працевлаштовуються за рахунок цих коштів. А це, на секундочку, 230 млн на минулий рік”, — прокоментував Кузовий те, чим планують компенсувати недоотримані надходження.

Як відомо:

  • 14 січня міністр Тимофій Милованов презентував новий проєкт закону “Про працю”, серед основних відмінностей якого – електронна трудова, декретні відпустки для чоловіків та скасування квот для роботодавців щодо найму людей з інвалідністю.
  • Цей законопроєкт був ініційований Кабміном та поданий до ВР наприкінці грудня 2019 року.
  • Ним планують замінити чинний Кодекс законів про працю. Проти нових змін в український закон вже висловилися європейські профспілки, зокрема через можливість роботодавців легко звільняти працівників і зменшення захисту матерів із малими дітьми.

Денис Пристай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*