Кабмін змінив порядок нарахування пенсій для “чорнобильців” та їхніх родин

Кабмін змінив порядок нарахування пенсій для “чорнобильців” та їхніх родин. чорнобильська катастрофа, годувальник, пенсія, постраждалий, інвалідність

Кабмін змінив порядок нарахування пенсій для “чорнобильців” та їхніх родин. чорнобильська катастрофа, годувальник, пенсія, постраждалий, інвалідність

Кабінет міністрів вніс зміни до порядку нарахування пенсій для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, повідомляє Суспільне.

Таке рішення уряд ухвалив на засіданні 1 вересня.

Зокрема, зміни встановлюють мінімальний розмір пенсії для членів родини людини, яка померла і мала інвалідність через Чорнобильську катастрофу. Відповідно до них, мінімальний розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника становитиме:

  • на одного непрацездатного члена сім’ї – 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника;
  • на двох і більше непрацездатних членів сім’ї – 100% пенсії по інвалідності померлого годувальника.

Також відповідно до змін, за вибором людини призначення пенсії може проводитися відповідно до закону “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у розмірах, які визначаються частиною 3 статті 54 цього закону. При цьому розмір пенсії, призначеної відповідно до порядку, не може бути меншим за розміри, визначені частиною 3 статті 54 закону.

Наприкінці червня президент Володимир Зеленський підписав закон, який збільшує розмір пенсії для постраждалих, внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. Документ встановлює мінімальні розміри пенсії за інвалідністю та у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Так, розміри пенсії для I групи інвалідності не можуть бути нижчими 6000 гривень, для II групи інвалідності – 4800 гривень, для III групи інвалідності та дітей з інвалідністю – 3700 гривень.

Ярослав Прищепа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*