Как оформить пенсию по потере кормильца, имея инвалидность с детства

Как оформить пенсию по потере кормильца, имея инвалидность с детства. мсек, втрата годувальника, допомога, пенсія, інвалідність, black and white, abstract, drawing, envelope

– Уже несколько лет не могу оформить пенсию по потере кормильца. Есть справка МСЭК о моей инвалидности 2004 года. Но требуют справку, что я инвалид с детства, т.е. еще 1968 года. У меня есть выписка из истории болезни об инвалидности. Но требуют справку врача об инвалидности с детства. Архив в больнице хранится всего 15 лет, а нынешние врачи справку дать не могут. Как оформить пенсию по потере кормильца? Сейчас я на пенсии по возрасту.
Е. И. Карцев, г. Днепр

Отвечает заместитель начальника управления обслуживания граждан – начальник отдела рассмотрения обращений Главного управления Пенсионного фонда Украины в Днепропетровской области Татьяна Лень, информирует Днепр вечерний.

– Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні, відповідно до статті 36 Закону України від 09 липня 2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема, діти померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років.

Відповідно до Порядку оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, визнання особи інвалідом з дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акту огляду в МСЕК, медичним висновком закладів охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі, якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку або інвалідом з дитинства після досягнення вісімнадцятирічного віку, надається відповідно висновку лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку, та/або висновок МСЕК про можливість настання інвалідності до досягнення особою 18-ти років (висновок про час настання інвалідності).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*