Київ стане доступнішим для маломобільних груп населення

Київ стане доступнішим для маломобільних груп населення. київ, будівництво, доступність, засідання, інвалідність

Київ стане доступнішим для маломобільних груп населення. київ, будівництво, доступність, засідання, інвалідність

27 лютого на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли низку умов для реалізації прав і законних інтересів осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зокрема йдеться про посилення контролю за виконанням норм доступності міста для маломобільних груп населення у цілій низці аспектів, включаючи транспорт, будівництво та умови користування комунальною власністю.

Відтак, за 6 місяців з моменту прийняття цього рішення виконавчий орган Київради (КМДА) має перевірити будівлі та споруди, в тому числі приміщення райдержадміністрацій, комунальних підприємств і прилеглих до них територій щодо виконання норм і стандартів доступності для маломобільних груп населення. У планах створити єдиний реєстр об’єктів, будівель, підприємств і організацій, які є безбар’єрними. Також має бути розроблено план заходів щодо формування безбар’єрного середовища в комунальних закладах охорони здоров’я та установах освіти. Йдеться про обладнання відповідних приміщень доступними ліфтами і туалетами.

«Також місто зобов’язується під час видачі «містобудівних умов та обмежень» на будівництво, включаючи об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури, спеціально і в першу чергу виділяти планувальні та архітектурні вимоги за доступністю для людей з інвалідністю та маломобільних груп. Це один з найважливіших пунктів, оскільки невиконання вимог МУО є підставою для скасування дозволу на будівництво і зупинки будівництва. Зараз акценту на доступності в «містобудівних умовах та обмеженнях» немає взагалі. Також маємо затвердити методику аудиту доступності. Це ще один пункт про контроль – поки ніхто не зобов’язаний робити аудит, ніхто не зобов’язаний нести відповідальність за невиконання норм щодо доступності», – зазначила ініціатор відповідного рішення, депутат Київради Ольга Балицька.

Також, відповідно до рішення, має бути розроблено і затверджено список технічних вимог до рухомого складу київського громадського транспорту з урахуванням потреб людей з інвалідністю та маломобільних груп. Відповідний список включать до усіх тендерних умов на нові закупівлі в цій сфері.

Рішення підтримали 88 депутатів.

Київська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*