Комітет порекомендував ВР розглянути законопроект про побудову ефективної системи реабілітації

Комітет порекомендував ВР розглянути законопроект про побудову ефективної системи реабілітації. лікування, пацієнт, реабілітація, хвороба, інвалідність

Комітет порекомендував ВР розглянути законопроект про побудову ефективної системи реабілітації. лікування, пацієнт, реабілітація, хвороба, інвалідністьКомітет Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування порекомендував ВР розглянути законопроект про побудову дієздатної та ефективної системи реабілітації. Про це сказав голова комітету Михайло Радуцький під час засідання комітету, передає кореспондент УНН.

“Це новий цілісний законопроект, метою якого є побудова в Україні дієздатної та ефективної системи реабілітації. Більшість членів нашого комітету долучилося до його підготовки. Серед підписантів майже 60 авторів. Законопроект пропонує створити таку систему, щоб послуги з медичної реабілітації надавалися пацієнту не тоді, коли він вже став інвалідом внаслідок хвороби, а зразу ж після завершення основного курсу лікування, для того, щоб максимально відновити рівень функціонування його органів і систем, повернути до активного життя та не допустити настання інвалідності”, – сказав Радуцький.

Народний депутат Оксана Дмітрієва зазначила, що останні 15 років в Україні система реабілітації будувалась саме для осіб з інвалідністю, кому після огляду комісії встановлювалась інвалідність.

“В сфері охорони здоров’я, тобто, в лікарнях, до останніх років панували радянські підходи до реабілітації – з призначенням масажів, фізіопроцедур та комплексів вправ лікувальної фізкультури. Сучасні принципи надання реабілітаційної допомоги мають на меті навчити людину будь-якого віку, незалежно від виду та роду травми або іншого стану здоров’я самостійно пересуватись, самообслуговуватись, розмовляти, працювати”, – сказала Дмітрієва.

Вона додала, що йдеться саме про медичну реабілітацію в лікарнях усіх рівнів.

“Реабілітаційну допомогу надають фахівці з реабілітації – лікар фізично-реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, ерготерапевт, терапевт мовлення та мови, протезист, ортезист, реабілітаційна медична сестра, асистента фізичного терапевта та асистент ерготерапевта, відповідний фахівець з психічного здоров’я та можуть долучатися інші спеціалісти”, – зазначила Дмітрієва.

Комітет підтримав пропозицію народного депутата Оксани Дмітрієвої та рекомендував Верховній Раді включити проект закону до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України і за результатами першого читання прийняти його за основу, за що проголосували 8 депутатів.

Нагадаємо, в НСЗУ надали перелік послуг реабілітації за програмою медичних гарантій.

Дар’я Панченко

Джерело: УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*