Лист-звернення до Міністра інфраструктури України з приводу здійснення Укртрансбезпекою державного контролю за діяльністю автостанцій в частині забезпечення доступності для людей з інвалідністю

Лист-звернення до Міністра інфраструктури України з приводу здійснення Укртрансбезпекою державного контролю за діяльністю автостанцій в частині забезпечення доступності для людей з інвалідністю. валерій сушкевич, укртрансбезпека, автостанция, доступність, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

8 липня 2019 року Уповноважений Президента України з прав осіб з інвалідністю Валерій Сушкевич листом звернувся до Міністра інфраструктури України В.В. Омеляна з приводу здійснення Укртрансбезпекою державного контролю за діяльністю автостанцій, зокрема в частині забезпечення доступності для людей з інвалідністю.

В листі йдеться про те, що до Уповноваженого звернулась громадська організація «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан добра» (далі – ГО «Океан добра») щодо здійснення Укртрансбезпекою державного контролю за діяльністю автостанцій, зокрема в частині забезпечення доступності для людей з інвалідністю.

Порядком регулювання діяльності автостанцій, затвердженим наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 27.09.2010 № 700 (зі змінами) (даті – Порядок) визначено процедуру атестації автостанцій, вимоги до них, механізм визначення розміру автостанційного збору та вартості послуг, що надаються автомобільним перевізникам.

Після атестації автостанції її власник повинен забезпечувати обслуговування пасажирів та автомобільних перевізників на автостанції згідно з вимогами до автостанції, визначеними у додатку 1 Порядку, серед яких наявність технічного обладнання, конструкцій та засобів для забезпечення вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У своєму листі ГО «Океан добра» повідомляє про наявність у Дніпропетровській області ряду автостанцій («Дніпро А ВЦ», м. Дніпро, вул. Курчатова, 10; «Кам ямське АС-З», м. Камянське, пр-т Свободи, 92-а; «Дніпро АВЦ». м. Дніпро, вул. Курчатова, 10; ЛС «Новий Центр», м. Дніпро, вул. Глінки, 1; АС «Орбіта», м. Павлоград. вул. Дніпровська. 571а: всі автостанції ПрАТ «ДОПАС», м. Дніпро, вул. Курчатова. 10, автовокзал «Центральний»), які є недоступними для людей з інвалідністю, зокрема для маломобільних груп населення недоступні приміщення автостанцій, каси, посадові платформи, відсутні архітектурно доступні вбиральні тощо.

Пунктом 2.11 Порядку визначено, то у разі недодержання вимог, встановлених для автостанції відповідного класу, Укртрансбезпека за результатами додаткового обстеження має право анулювати свідоцтво про атестацію та виключити дану автостанцію з переліку атестованих автостанцій.

З урахуванням вищевикладеного та з метою дотримання прав людей з інвалідністю, прошу доручити Укртрансбезпеці із залученням представників ГО «Оксан добра» провести додаткові обстеження автостанцій, визначених у листі вказаної громадської організації, та у разі підтвердження викладених фактів, вжити заходів щодо усунення порушень.

Окрім того, мені стало відомо, що Мінінфраструктури має намір скасувати Порядок регулювання діяльності автостанцій, затверджений наказом Міністерства транспорту і зв’язку України від 27.09.2010 № 700.

Хочу звернути увагу, що я разом із громадянськими об’єднаннями осіб з інвалідністю категорично проти скасування згаданого наказу, оскільки нам незрозуміло, яким чином за вказаних обставин тоді відбуватиметься контроль за наданням послуг автостанціями, зокрема в частині дотримання прав людей з інвалідністю.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*