Люди, які надають соціальну послугу з догляду, будуть отримувати лише один вид компенсації

Люди, які надають соціальну послугу з догляду, будуть отримувати лише один вид компенсації. догляд, компенсація, розмір, соціальна послуга, інвалідність, person, outdoor, bicycle wheel, silhouette, wheel, land vehicle, bicycle. A person riding on the back of a bicycle

З 1 січня особи, які надають соціальну послугу з догляду за особою з інвалідністю I групи чи особою старше 80 років, будуть отримувати лише один вид компенсації. Це пов’язано з тим, що втрачають чинність відповідні постанови Уряду України. Кому і в якому розмірі надаватимуть таку компенсацію? Пояснює заступниця директора департаменту соціальної політики Черкаської міської ради Катерина Бінусова.

Із 1 січня 2023 року втрачають чинність дві постанови Кабінету Міністрів України:

* від 26.07.1996р. № 832 щодо виплати щомісячної компенсації непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку;

* від 29.04.2004р. № 558 щодо призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Тому зазначеним громадянам необхідно визначити своє право на призначення діючих компенсацій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

«Компенсація призначається фізичній особі, яка надає соціальні послуги з догляду без провадження підприємницької діяльності на непрофесійній основі, особам із числа членів своєї сім’ї, які спільно з нею проживають та пов’язані спільним побутом», – пояснює Катерина Бінусова.

Така компенсація надається фізичним особам, які здійснюють догляд за:

– особами з інвалідністю I групи;

– дітьми з інвалідністю;

– громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;

– невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися;

– дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі хвороби, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органів, потребують палеотивної допомоги.

Розмір компенсації обчислюється як різниця між прожитковим мінімумом на одну особу в розрахунку на місяць, установленим законом на 1 січня календарного року, в якому надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі (на 01.01.2023 – 2589 гривень), та середньомісячним сукупним доходом фізичної особи, яка надає соціальні послуги, за один квартал, який передує місяцю, що є попереднім до місяця звернення із заявою про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Для оформлення компенсації необхідно звернутися до громадської приймальні департаменту соціальної політики.

Адреса департаменту:

бульв. Шевченка, 307.

Попередній запис за телефонами громадської приймальні департаменту:

(095)200-16-45
(067)509-50-26
(093)296-54-58.

Черкаси – офіційний портал міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*