м. Кривий Ріг: в рамках реалізації проєкту «Доступність до життя» проведено навчальний тренінг

м. Кривий Ріг: в рамках реалізації проєкту «Доступність до життя» проведено навчальний тренінг. кривий ріг, допомога, рятувальник, тренинг, інвалідність

м. Кривий Ріг: в рамках реалізації проєкту «Доступність до життя» проведено навчальний тренінг. кривий ріг, допомога, рятувальник, тренинг, інвалідність

Люди з інвалідністю – дивовижний приклад сили духу, стійкості, цілеспрямованості та подолання труднощів. Таким людям щодня доводиться боротися не лише з власною недугою, а й досить часто – відстоювати своє право на участь у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

20-го квітня на базі 14-ої державної пожежно-рятувальної частини 3-го державного пожежно-рятувального загону відбувся навчальний тренінг, організаторами якого виступила громадська організація «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра». В рамках реалізації проєкту «Доступність до життя» рятувальникам показали, як правильно надавати допомогу людині з обмеженими можливостями.

Проєкт «Доступність до життя» покликаний привернути увагу до проблем людей, які потребують особливої турботи, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, та нагадати людству про його обов’язок виявляти милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.

Ми часто стикаємося з тим, що люди з обмеженими можливостями не беруть участі в звичних нам справах, не працюють поруч з нами, не вчаться в університеті, не голосують на виборах в сусідніх кабінках. Але це відбувається не через їхню нездатність це робити. Найчастіше – це наслідок недостатньої підготовленості середовища і оточення. Людям з особливими потребами необхідна наша підтримка і допомога саме в усуненні «бар’єрів», але найважливіше – це все ж таки ставлення оточуючих.

Тільки-но ми перестанемо жахатися від людей з обмеженими можливостями і позбудемося патології в суспільстві, яка не дозволяє нам спокійно сприймати всіх без винятку, незважаючи на індивідуальні відмінності, саме тоді кількість подібних ситуацій почне стрімко зменшуватися. Люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.

Люди з особливими потребами – такі ж як і ми. Їх багато, ми їх так мало бачимо серед нас тому, що ми не вміємо бути серед них.

Висловлюємо слова вдячності тим, хто не стоїть осторонь проблем цієї категорії громадян. Адже коли мова йде про людей з інвалідністю, не буває забагато людяності, доброти і сердечного тепла.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*