Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності. віктор ляшко, мкф, рада безбар’єрності, засідання, інвалідність

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності. віктор ляшко, мкф, рада безбар’єрності, засідання, інвалідність

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко взяв участь у засіданні Ради безбар’єрності за участю першої леді Олени Зеленської та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було погоджено масштабний План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

«Люди з інвалідністю, і дорослі, і діти, мають бути впевнені що держава забезпечує їм не лише соціальну підтримку, а дійсно дбає про їхнє благополуччя. Всі громадяни України важливі, та є рівноправними у нашій спільноті» – зазначив міністр охорони здоров’я, Віктор Ляшко, під час виступу на засіданні.

До Плану заходів включено понад 250 ініціатив, які буде втілено в життя протягом найближчих двох років.

У ході засідання Ради безбар’єрності міністри представили 7 ключових проєктів цього Плану, які відповідають за найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами.

«Безбар’єрність – це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – зазначила під час засідання Олена Зеленська.

Також перша леді представила власний просвітницький проєкт «Довідник безбар’єрності».

«Ця стратегія створена для людей, і вона про людей. Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того, щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз’ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності», – прокоментувала Олена Зеленська.

Вже затверджена «Дорожня карта» із визначеними завданнями для кожного міністерства. Зараз розпочинаємо навчальні програми із застосування МКФ, яку пройдуть понад 14 тисяч сімейних лікарів та 1,5 тисячі лікарів медико-соціальної експертизи. Це перший етап такого навчання, але пацієнти вже матимуть фахових медичних працівників. При цьому зміниться і маршрут пацієнта – близько 140 тисяч людей з інвалідністю отримають спрощену та зручну послідовність взаємодії з державою.

Використання МКФ суттєво покращить якість надання послуг. Іншими словами – такі послуги будуть зручними та виходити із реальних потреб пацієнта. Сама розробка та впровадження нових підходів до визначення статусу «особа з інвалідністю» чи «дитина з інвалідністю» на підставі реабілітаційного обстеження автоматизується. Це зробить медико-соціальну експертизу об’єктивною, прозорою та зрозумілою для суспільства.

«Від себе додам, що реабілітаційна допомога, незалежно від наявності або відсутності статусу «особа з інвалідністю», нарешті буде ефективною та якісною для кожного пацієнта, чого взагалі ніколи не було в державі. Здорова Україна – це Україна де кожен громадянин важливий та має необхідну підтримку від держави», – підсумував міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*