Мінрегіон готує зміни у ДБН для ефективного влаштування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю в концертних залах, театрах і музеях

Мінрегіон готує зміни у ДБН для ефективного влаштування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю в концертних залах, театрах і музеях. дбн, громадський заклад, доступність, приміщення, інвалідність, screenshot, abstract, person. A screenshot of a social media post

Мінрегіон готує зміни у ДБН для ефективного влаштування безбар’єрного простору для людей з інвалідністю в концертних залах, театрах і музеях. дбн, громадський заклад, доступність, приміщення, інвалідність

У проекті нових державних будівельних норм щодо доступності пропонується ввести чіткі та обов’язкові параметри влаштування доступного середовища для всіх груп людей з інвалідністю у приміщеннях театрів, кінотеатрів, музеїв, концертних залів та інших громадських закладів.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

“Сходити на новий фільм чи відвідати виставу в театрі для людей з інвалідністю не просто, адже майже усі приміщення таких громадських закладів недоступні для них. Для прикладу, в Україні діє лише один театр з облаштованим безбар’єрним простором для людей з інвалідністю. Це Театр на Подолі у Києві. На противагу цьому в більшості європейських країн доступним є практично усі такі громадські заклади. І цю ситуацію треба змінювати, тому у проекті нових ДБН прописані чіткі обов’язкові норми щодо влаштування безбар’єрного доступу в приміщеннях театрів, кінотеатрів, музеїв, концертних залів та інших громадських закладів в Україні”, — сказав він.

Згідно з проектом ДБН, місця для осіб з інвалідністю у зальних приміщеннях потрібно розташовувати в доступній для них зоні залу, що забезпечить повноцінне сприйняття події.

Для людей з порушеннями опорно-рухового апарату повинні бути забезпечені: безперешкодний доступ до будівлі та приміщень за допомогою пандусів, підйомників чи ліфтів, ширина дверей не менше 0,9 м, спеціальні облаштовані туалетні кімнати тощо.

Для людей з порушеннями слуху сидячі місця потрібно розміщувати на відстані не більше 10 м від джерела звуку. Крім цього, в аудиторіях та залах з фіксованими сидіннями на 50 осіб та більше необхідно передбачати не менше 4% крісел з вмонтованими системами індивідуального прослуховування.

Для людей з порушеннями зору має бути забезпечена необхідна тактильна та візуальна інформація. У приміщеннях з особливими вимогами до художнього вирішення інтер’єрів допускається використовувати інші компенсуючі заходи. Наприклад, аудіопокажчики.

Крім цього, у залах для глядачів з кількістю місць більше 800 мають бути підвищені вимоги до безпеки та створені належні умови для безпечної евакуації людей з інвалідністю, які мають складності з пересуванням.

Нагадаємо, що 2 грудня 2017 року Президент України прийняв Указ, яким зобов’язав українські національні заклади стати доступними для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у термін до 31 грудня 2020 року. Це стосується всіх національних закладів у галузі освіти, науки, культури, охорони здоров’я та інших сферах діяльності. Текст Указу доступний за посиланням: http://www.president.gov.ua/documents/4012017-23178.

Довідково

Проект нових ДБН розроблений ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Нові ДБН щодо доступності планується затвердити найближчим часом.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*