Мінрегіон запрошує до громадських обговорень проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні

Мінрегіон запрошує до громадських обговорень проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. минрегион, національна стратегія, безбар’єрний простір, обговорення, проєкт

Мінрегіон запрошує до громадських обговорень проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні. минрегион, національна стратегія, безбар’єрний простір, обговорення, проєкт

Від 19 березня 2021 стартує публічне онлайн-обговорення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Запрошуємо всіх охочих представників громадських, благодійних, міжнародних організацій, органів державної влади, місцевого самоврядування, а також експертів та фахівців аналітичних центрів до участі в обговоренні.

Нагадуємо, що до 24 березня триватиме публічне обговорення проєкту та його доопрацювання. Ознайомитися з проєктом Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні ви можете на сайті Мінрегіону.

Національна стратегія безбар’єрного простору в Україні – це платформа майбутнього без бар’єрів та обмежень, основа становлення суспільства рівних можливостей, де кожен відчуває себе потрібним та важливим незалежно від віку, статі або фізичних особливостей.

Щоб зробити процес доопрацювання інклюзивним та залучити фахівців з громадського сектору та інших експертів-практиків до процесу запускаємо низку публічних онлайн-обговорень, відповідно до попередньо затверджених шести напрямків: освітньому, інформаційному, цифровому, фізичному, суспільному та економічному.

Ми хочемо, щоб стратегічний документ був максимально практичним і став дороговказом для втілення місцевих програм з безбар’єрності. Тому залученість людей, які вже мають досвід та експертизу у реалізації відповідних проєктів надзвичайно важлива.

Графік онлайн-обговорень безбар’єрності відповідно до шести напрямків:

19 березня

  • 10:30 – 11:45 – Фізична безбар’єрність.
  • 12:00 – 13:15 – Суспільна і громадянська безбар’єрність.

22 березня

  • 10:30 – 11:45 – Освітня безбар’єрність.
  • 12:00 – 13:15 – Економічна безбар’єрність.

24 березня

  • 10:30 – 11:45 – Інформаційна безбар’єрність.
  • 12:00 – 13:15 – Цифрова безбар’єрність.

Для участі в онлайн-обговоренні реєструйтеся за посиланням: https://forms.gle/oMot8EGhFeqCbEvn9.

Нацстратегія – це стратегічний документ, що обумовлює бачення та напрямки ініціативи для усунення бар’єрів та перепон у різних сферах життя, та забезпечення рівних прав та можливостей для всіх українців. Проєкт розробляється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання відповідного указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні», міжвідомчою робочою групою при КМУ під головуванням Міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова.

Публічні онлайн-обговорення проєкту Нацстратегії відбуваються у співпраці з Міністерством розвитку громад та територій у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ). Проведення цих заходів стало можливим завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Також свої пропозиції та зауваження можна надсилати до Мінрегіону:

Усі отримані пропозиції та зауваження громадського обговорення Стратегії, будуть опрацьовані Мінрегіоном за підтримки експертного консорціуму.

Фіналізована версія Стратегії буде підготовлена з урахуванням наданих пропозицій. Остаточний варіант документу затвердить Кабінет Міністрів України.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*