Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом

Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом. дитина-інвалід, догляд, пенсійний стаж, семінар-тренінг, інтернат, person, man, microphone, human face, clothing, indoor, suit, music, tie. A man wearing a suit and tie

Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом. дитина-інвалід, догляд, пенсійний стаж, семінар-тренінг, інтернат

Міністерство соціальної політики України ініціює зарахування матері до страхового пенсійного стажу всього періоду догляду за дитиною-інвалідом.

Про це повідомив Міністр Андрій Рева у Житомирі під час семінару-тренінгу щодо реформування інтернатних закладів.

«Ми ініціюємо, щоб період, протягом якого мами доглядають дітей-інвалідів з ДЦП, зараховувався їм в страховий пенсійний стаж і щоб за них держава платила єдиний соціальний внесок. Робота мами, що доглядає дитину-інваліда, має оплачуватись не у вигляді соціальної допомоги, а у вигляді заробітної плати, яку платитиме держава за виконання цієї соціальної функції. Краще віддати гроші мамі, яка вдома доглядає дитину-інваліда, а не вкладати кошти в інтернат. Це буде ефективніший варіант виховання для дитини-інваліда», – зазначив Андрій Рева.

В рамках реформування інтернатів має запрацювати принцип «гроші ходять за дитиною» – це зміна механізму фінансування послуг, які будуть надаватися, і відповідно зміна вектору виховання дитини.

«Якщо ми запровадимо ці ініціативи – спрямуємо кошти не в інтернат, а в родину, де виховується дитина, будемо платити зарплату мамі, яка має дитину з ДЦП, ЄСВ (єдиний соціальний внесок) за те, що вона доглядає дитину вдома, то в таких батьків виникне стимул займатись дитиною вдома. А значить кількість дітей зменшиться в інтернатних закладах», – зазначив Андрій Рева.

Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом. дитина-інвалід, догляд, пенсійний стаж, семінар-тренінг, інтернат

Житомирська обласна державна адміністрація

3 реплік к “Мінсоцполітики ініціює зарахування матері до пенсійного стажу період догляду за дитиною-інвалідом”

  1. Стас :

    Такое решение, как сказал Рева, очень справедливое. Дай бог, чтобы такое решение было принято.Особенно для матерей, у которых дети с дцп.

  2. Елена :

    Щось незрозуміло-а чому мамам тільки дітей з івалідністю з ДЦП? ХІБА ДІТИ З СИНДРОМОМ ДАУНА та іншиии інтелектуальними порушеннями не потребують постійного догляду мами?І так само багато їх віддають до інтернатів.

  3. Леся :

    А ті мами, які колись доглядали своїх дітей, це що не враховано в стаж, а четверо дітей? Маразм та й годі, їм би таких дітей, тоді б вони розуміли нас.Я народила і виростила четверо дітей. доглядала старшу лежачу 23 з половиною роки. при тому працювала де могла, щоб вижити, бо однієї пенсії недостатньо було , та про шо і кому говорити….сьогодні 1290 пенсії…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*