Мінсоцполітики та ВООЗ в Україні обговорили питання розвитку співробітництва з питань комплексної реабілітації постраждалих від війни

Мінсоцполітики та ВООЗ в Україні обговорили питання розвитку співробітництва з питань комплексної реабілітації постраждалих від війни. вооз, мінсоцполітики, зустріч, співробітництво, інвалідність

Мінсоцполітики та ВООЗ в Україні обговорили питання розвитку співробітництва з питань комплексної реабілітації постраждалих від війни. вооз, мінсоцполітики, зустріч, співробітництво, інвалідність

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович провела робочу зустріч з представниками Місії ВООЗ з протезування/ортезування, яку очолює виконуючий обов’язки Представника ВООЗ в Україні Гійом Сімонян. У зустрічі також взяли участь керівник напрямку „Реабілітація при надзвичайних ситуаціях” Штаб-квартири ВООЗ Пітер Скелтон, технічний радник з питань інклюзії при обмеженнях життєдіяльності та реабілітації при гуманітарних надзвичайних ситуаціях Європейського регіонального бюро ВООЗ Марлі Квін та Технічний офіцер з питань обмежень життєдіяльності та реабілітації Бюро ВООЗ в Україні Володимир Голик.

Оксана Жолнович подякувала ВООЗ за багаторічну співпрацю, у тому числі з питань реабілітації осіб з інвалідністю, та миттєве реагування організації на виклики, пов’язані зі зростаючою інвалідизацією населення України в умовах широкомасштабної агресії росії проти України.

Міністр соціальної політики поінформувала представників ВООЗ щодо дій Уряду України з реформування системи забезпечення постраждалого населення комплексними реабілітаційними послугами та допоміжними засобами реабілітації.

Оксана Жолнович висловила пропозицію щодо залучення найкращих практик, досвіду та фінансових ресурсів ВООЗ до розширення потужностей існуючих медичних та реабілітаційних центрів України, які надають комплексні реабілітаційні послуги, у тому числі шляхом створення на їх базі тренувальних реабілітаційних відділень.

Сторони обговорили також проблемні питання дефіциту кадрового забезпечення реабілітаційних закладів, зокрема відсутності посади соціальних працівників, які б були частиною мультидисциплінарної реабілітаційної команди та стали оперативною зв’язуючою ланкою між особою, яка потребує забезпечення відповідними реабілітаційними та допоміжними засобами, державою, яка гарантує надання таких засобів, та виробником.

Сторони підтвердили спільні наміри щодо розбудови системи надання комплексних реабілітаційних послуг, зокрема, забезпечення допоміжними засобами реабілітації, підвищення якості надання реабілітаційних послуг, впровадження сучасних підходів у роботі установ, що надають ці послуги; створення умов для підбору, адаптації та освоєння протезно-ортопедичних виробів Учасники зустрічі відмітили потенціал українських протезно-ортопедичних підприємств, що відкриває нові можливості для співпраці.

За результатами зустрічі домовлено започаткувати пілотний проект в окремих областях України, який буде сфокусований на надання якісних реабілітаційних послуг пацієнтам та забезпечення їх необхідними засобами для реабілітації якнайшвидше. Для цього передбачається, серед іншого, спільна робота в закладах фахівців з реабілітації, протезування, ортезування та соціального працівника, який допомагатиме із забезпеченням осіб з інвалідністю допоміжними засобами реабілітації.

Крім цього, сторони домовились опрацювати шляхи розвитку довготривалої співпраці між Міністерством соціальної політики, Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю та ВООЗ щодо надання фінансової, технічної та експертної підтримки, яка включатиме навчальні програми для фахівців соціальної роботи, фахівців з протезування/ортезування, надання комплектуючих для виробництва допоміжних засобів реабілітації в Україні.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*