Міська влада готова підтримувати дітей з синдромом Дауна

Міська влада готова підтримувати дітей з синдромом Дауна. полтава, нарада, підтримка, синдром дауна, інвалідність

Міська влада готова підтримувати дітей з синдромом Дауна. полтава, нарада, підтримка, синдром дауна, інвалідність

Про проблеми організації роботи з дітьми з синдромом Дауна та шляхи їх вирішення говорили на робочій нараді у Полтавській міській раді, яку провела заступник міського голови з гуманітарних питань Світлана Нестуля.

У нараді також взяли участь заступник міського голови Тетяна Юрченко, директор Міського центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Людмила Лисенко, фахівці міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники управління соціального розвитку, управління майном комунальної власності міста, фахівці управління освіти, охорони здоров’я.

Представники громадської організації «Полтава Даун синдром» звернулися до міської влади з проханням допомогти у вирішенні їх проблем.

За словами голови ГО Марії Остроушко, дітям з синдромом Дауна у нашому місті надають певні послуги та підтримку, а саме: реабілітація в МЦСР (групові заняття) щотижня; реабілітація в МЦСР (індивідуальні заняття) два рази на рік; іпотерапія; Томатіс терапія; допомога на оздоровлення; допомога до Дня людей з інвалідністю; відшкодування оплати за басейн; безкоштовне харчування у садочках; безкоштовний проїзд у міському транспорті; інклюзія в навчальних закладах.

Окрім цього, є і проблеми. Зокрема, це недостатність медичного супроводу та психологічної підтримки для батьків, які мають дітей з інвалідністю.

Марія Остроушко розповідає, що в Україні проживають близько 15000 тисяч людей з синдромом Дауна. Щороку у нашій країні народжується близько 400 дітей з цією хворобою. До 2010 року близько 87% дітей з цим синдромом залишалися у дитячих будинках. Зараз, завдяки розвитку інформаційних технологій, соціальних мереж та системи батьківської взаємодії, лише близько 5% дітей, які мають синдром Дауна, потрапляють до дитбудинків.

– Наша мета – допомогти батькам, допомогти родині реабілітуватися, надати першу психологічну допомогу, спираючись на уже власний досвід. Ми хочемо, аби таких дітей не віддавали до дитячих будинків, а щоб сім’я залишалася повною. Тож, для проведення цієї діяльності, та для того, аби збирати діток з синдромом Дауна разом, проводити з ними зустрічі, спілкуватися, соціалізуватися, нам необхідне хоч маленьке приміщення, – звернулася з таким проханням голова ГО «Полтава Даун синдром» Марія Остроушко до усіх присутніх.

Заступник міського голови Тетяна Юрченко зауважила:

– Ми завжди готові вам допомогти. Адже не одноразово ми з вами зустрічалися і говорили щодо психологічної підтримки батьків і вашої організації. Наприкінці 2019 року ми отримали подання від благодійної організації HELPGROUP, яка ініціювала створення програми, на яку депутати Полтавської міської ради виділили близько 300 тис. грн. У них є приміщення для здійснення вашої діяльності.

Всього у Полтаві 35 діток з синдромом Дауна. Усі вони постійно відвідують Міський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. Там їм надають різні послуги, з ними працюють кваліфіковані медичні працівники, адже саме фізичний розвиток вкрай важливий для таких дітей. Затримка їх розумового розвитку залежить від розвитку фізичного. Крім того, «сонячні» діти мають і серцево-судинні хвороби.

– Ми відкриті до співпраці і підтримки таких дітей та їх батьків. Адже це наші спільні діти. Ми повинні чітко знати, у який спосіб ми можемо в інформаційному колі розширити можливості інформування батьків, які потребують консультації. Ми обов’язково налагодимо комунікацію між батьками та лікарями. Окрім цього, ми повинні налагодити тісну співпрацю з інклюзивно-ресурсним центром. Нам слід організувати заняття та тренінги і для батьків, і для профільних спеціалістів. А щодо виділення приміщення, то це питання не одного дня, тому ми обов’язково знайдемо шлях вирішення, – підсумувала заступник міського голови Світлана Нестуля.

Полтавська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*