Міськрада Рівного закликала Київ почути особливих людей

Міськрада Рівного закликала Київ почути особливих людей. рівне, проблема слуху, слуховий апарат, слухопротезування, інвалідність, person, hand, nail, earrings, cosmetics, fashion accessory, close, cosmetic. A close up of a man with his mouth open

Зокрема почути тих, хто має проблеми зі слухом

Міськрада Рівного закликала Київ почути особливих людей. рівне, проблема слуху, слуховий апарат, слухопротезування, інвалідність

Рівнерада вирішила направити звернення до Кабміну та Міністерства охорони здоров’я. Адже у місті склалася незадовільна ситуація із забезпеченням слуховими протезами.

Згідно з нормативними документами, слухові апарати потребують заміни один раз в 3 роки – для дітей до 15 років та один раз в 5 років – для дітей старших 15 років, процесори – один раз в 5 років в разі технічної несправності.

Але коштом державного бюджету у Рівному отримали слухові апарати:

у 2010 році – 1 дитина;
у 2012 – 4 дітей;
у 2013 – 11 дітей;
у 2014 – 11 дітей;
у 2015 – 3 дітей.

З 2016 року діти міста не отримували зовсім від держави слухові апарати. І нині у місті є 38 дітей, яким потрібні такі протези, з них семеро жодного разу їх не отримували за кошти держбюджету. Також слухового протеза потребує один дорослий.

Через високу вартість слухових апаратів батьки дітей-інвалідів та інваліди з проблемами слуху не мають можливості їх оплатити.

Постанова Кабміну передбачає, що забезпечувати технічними засобами людей з інвалідністю мають коштом державного та місцевого бюджетів. Але у бюджеті Рівного не вистачає на це грошей.

Тому міськрада у зверненні висловила сподівання на позитивне вирішення питання забезпечення слухопротезуванням осіб з проблемами слуху коштом державного бюджету.

Мирослава Опанасик

«Радіо ТРЕК»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*