Місто надає підтримку хворим на рідкісні захворювання

Місто надає підтримку хворим на рідкісні захворювання. харків, засідання, ліки, рідкісні захворювання, інвалідність

Місто надає підтримку хворим на рідкісні захворювання. харків, засідання, ліки, рідкісні захворювання, інвалідність

У 2021 році в рамках міської програми на відпуск ліків харків’янам, хворим на орфанні (рідкісні) захворювання, передбачено 43,5 млн грн.

Про це 17 березня на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я Харківської міської ради повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Сороколат.

За його словами, в реєстрі громадян, які хворі на орфанні (рідкісні) захворювання, знаходяться 6730 харків’ян у віці до 18 років. Фінансування забезпечення їх лікарськими засобами здійснюється як з державного, так і з місцевого бюджетів. Загальна потреба коштів для забезпечення цих хворих ліками в повному обсязі становить 174 млн грн.

За словами директора департаменту, в міському бюджеті на 2021 рік у рамках комплексної програми на відшкодування витрат, пов’язаних з відпуском лікарських препаратів безкоштовно і на пільгових умовах громадянам, які мають на це право відповідно до законодавства, передбачено 43,5 млн грн. Зокрема, для хворих на муковісцидоз передбачено 10,2 млн грн, на фенілкетонурію – 10,5 млн грн, на ювенільний ревматоїдний артрит – 12,5 млн грн, акромегалію – 1 млн грн, на цукровий діабет – 10 млн грн. Хворі на легеневу артеріальну гіпертензію, на гемофілію, мукополісахаридоз отримують лікарські засоби за рахунок державного бюджету.

Зазначимо, за статистикою, поширеність орфанних захворювань становить 5 випадків на 10 тис. населення. 80% випадків є генетично зумовленими. У 50% випадків захворювання призводить до інвалідності.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*