Моніторинг архітектурної доступності КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Моніторинг архітектурної доступності КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. житомир, кп лікарня №1, доступність, моніторинг, інвалідність

Моніторинг архітектурної доступності КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. житомир, кп лікарня №1, доступність, моніторинг, інвалідність

У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив безвиїзний моніторинг архітектурної доступності комунального підприємства «Лікарня №1» Житомирської міської ради (далі – КП).

Юридична адреса об’єкта моніторингу та місце розташування КП: вул. Велика Бердичівська, 70, м. Житомир, Житомирська область.

Прилегла територія об’єктів моніторингу без перешкод, поверхня пішохідної зони рівна та неслизька, наявні відокремленні місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю.

Вхідна група: на вході встановлено пандуси; ширина дверних отворів відповідає вимогам доступності; прозорі вхідні конструкції/двері мають контрастне маркування; сходи рівні та неслизькі, промарковані, перед сходами та перед пандусами укладена тактильна плитка.

  • Всередині приміщень: ширина дверних отворів та проходів відповідає вимогам доступності, на шляху руху відсутні пороги понад 2 см; застосовані підходи розумного пристосування, зокрема встановлено підйомник біля сходів, інформація на стендах відповідає вимогам доступності для осіб з порушеннями зору.
  • Санітарно-гігієнічні приміщення розташовані на доступних поверхах та облаштовані відповідно до вимог доступності, зокрема і для осіб на кріслах колісних.

Під час безвиїзного моніторингу виявлено певні невідповідності вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд»:

вхідна група: відсутня тактильна табличка з назвою об’єкта та графіком роботи на вході до установи;

всередині будівель: відсутнє відповідне оснащення ліфтів сигналами звукового супроводу та дублювання позначень поверхів тактильними елементами.

За результатами безвиїзного моніторингу підготовлено звіт з рекомендаціями щодо дотримання прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, який направлено для усунення виявлених недоліків.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*