Моніторинг додержання прав вихованців Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей

Моніторинг додержання прав вихованців Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. івано-франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, допомога, моніторинг, недолік, інвалідність

Моніторинг додержання прав вихованців Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей. івано-франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей, допомога, моніторинг, недолік, інвалідність

Моніторингова група у складі регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Івано-Франківській області Людмили Непийводи та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Івано-Франківській області Світлани Дем’янчук в межах реалізації національного превентивного механізму здійснила візит до Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей з метою перевірки стандартів забезпечення прав вихованців.

Центр створений для тимчасового перебування дітей віком від 3 до 18 років, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання їм комплексної, соціальної, психологічної, педагогічної, медичної, правової та інших видів допомоги.

Розрахований Центр на 30 дітей. На день візиту в закладі перебувало 29 дітей (18 хлопців та 11 дівчат) у трьох вікових група, з них 2 дитини-сироти, 8 дітей, позбавлених батьківського піклування. 3 дитини мають статус внутрішньо переміщених осіб.

Під час конфіденційного спілкування з вихованцями скарг від них щодо неналежного поводження, застосування персоналом жорстоких або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання, не надходило.

Під час візиту з’ясовано, що у закладі створено умови для проживання, харчування, навчання, реабілітації та розвитку дітей. Вихованці забезпеченні 6-ти разовим харчування, вартість якого на одного вихованця становить 47,15 грн. в день, а також одягом та засобами гігієни.

Проводяться медичні огляди вихованців та надається меддопомога.

З дітьми постійно працюють психологи, на кожного вихованця складені індивідуальні плани корекційно-розвивальної та відновлювальної роботи на основі результатів психологічної діагностики та спостереження.

У Центрі також створені необхідні умови для дистанційної освіти всіх вихованців, які навчаються в одному з Івано-Франківських ліцеїв. Діти мають вільний доступ до своїх мобільних телефонів.

Керівництвом Центру вжито заходів щодо оперативного реагування та захисту вихованців і персоналу на випадок надзвичайних ситуацій в умовах воєнного стану. Зокрема сформовано достатній (на 3 місяці) запас продуктів харчування і медикаментів. У підвальному приміщенні Центру облаштовано укриття із ліжко-місцями, тривожними валізами для кожної дитини, питною водою, продуктами харчування тривалого зберігання, засобами особистої гігієни. З працівниками проведено відповідні інструктажі.

Варто відзначити і позитивну практику Центру щодо співпраці з меценатами, благодійними та громадськими організаціями.

Водночас виявлено недоліки, які можуть призвести до порушення прав вихованців.

Так, медична практика в закладі здійснюється без відповідної ліцензії, не укладено договору між Центром та закладом охорони здоров’я щодо медичного обслуговування вихованців.

  • Крім того, будівля і приміщення, в якому на праві оренди розміщується Центр, є архітектурно недоступними для осіб з інвалідністю та маломобільних осіб (на вході відсутній пандус, сходові марші не мають контрастного маркування).
  • У подальшому звіт та листи реагування щодо усунення недоліків будуть направлені закладу та до місцевих органів державної влади.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*