МОЗ ліквідує структуру МСЕК протягом двох років

МОЗ ліквідує структуру МСЕК протягом двох років. ірина микичак, мкф, моз, мсек, інвалідність

Міністерство охорони здоров’я України протягом найближчих двох років має намір ліквідувати структуру медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), її замінить Національне агентство контролю якості медичної допомоги, повідомила заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак журналістам у п’ятницю.

“Серед основних принципів реформування системи медико-соціальної експертизи – протягом найближчих двох років ми ліквідуємо структуру МСЕК; змінимо принцип встановлення втрати працездатності завдяки автоматизованому підходу з впровадженням Міжнародної класифікації функцій (МКФ) та з реабілітаційним планом, створеним мультидисциплінарною командою, яка працюватиме з пацієнтом не з моменту виписки з лікарні, а з моменту госпіталізації”, – сказала вона.

“Через два роки також планується створення Національного агентства, яке відповідатиме за контроль якості медичної допомоги та моніторинг того, як це відбувається (навчання медпрацівників, конфліктні ситуації)”, – додала Микичак.

За словами заступника міністра, впровадження МКФ в Україні дасть змогу змінити підходи до встановлення втрати працездатності, зокрема процес відбуватиметься автоматизовано без впливу комісій, які іноді абсолютно суб’єктивно встановлюють інвалідність. Зокрема, ступінь втрати працездатності визначатиметься за набором кодів, які вноситиме мультидисциплінарна команда до відповідного програмного забезпечення.

Для повноцінного впровадження МКФ необхідно навчити лікарів, зокрема лікарів “первинки”, а також розширити програму медгарантій у напрямі реабілітації.

За словами заступника міністра, зміни впроваджуватимуть поступово.

Микичак зазначила, що реформування системи відбувається в рамках реалізації закону про реабілітацію та Національної стратегії безбар’єрності.

Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*