“Можеш ходити на роботу, то й плати за проїзд”: юнаку з інвалідністю відмовили у пільговому проїзді маршруткою Здолбунів-Рівне

“Можеш ходити на роботу, то й плати за проїзд”: юнаку з інвалідністю відмовили у пільговому проїзді маршруткою Здолбунів-Рівне. здолбунів-рівне, водій, маршрутка, пільговий проїзд, інвалідність

“Можеш ходити на роботу, то й плати за проїзд”: юнаку з інвалідністю відмовили у пільговому проїзді маршруткою Здолбунів-Рівне. здолбунів-рівне, водій, маршрутка, пільговий проїзд, інвалідність

Здолбунівчанину Дмитру Якубцю, який має посвідчення особи з інвалідністю I групи, вчергове відмовили у пільговому проїзді в маршрутному таксі Здолбунів-Рівне. Весною минулого року юнаку у Білорусі провели трансплантацію нирки, врятувавши тим самим життя, а нині в Україні водії здолбунівських маршруток ставлять під сумнів його право на безкоштовний пільговий проїзд.

Про неприємну ситуацію, що трапилася сьогодні з сином розповіла у Фейсбуці Тетяна Якубець. Жінка наголошує, що такі випадки непоодинокі. Іноді, водії маршруток Здолбунів-Рівне, впізнаючи Дмитра на зупинці, коли він стоїть сам, навіть не зупиняються.

”Я мовчала… Маючи право (Статус багатодітної сім’ї) користуватися безкоштовним проїздом Рівне-Здолбунів, його мої діти ніколи не мали можливість використати. Не впускають в маршрутку. Але на той випадок кошти були на проїзд. Раз, другий не взяли та й взагалі забули про таку пільгу гарантовану/даровану державою”, – розповідає Тетяна Якубець.

Здолбунівчанка не називає номер маршрутного таксі Рівне-Здолбунів, а лише називає його колір — сірий. А ще вона цитує цинічні слова водія стосовно інвалідності її сина:

“Діма працює в доставці їжі. – на роботу до Рівного їхав сьогодні маршруткою і мав намір скористатися безкоштовним проїздом, дякуючи статусу інваліда 1-і групи. Водій, дотепний виявився, на що відповів, що його мама теж інвалід першої групи і не ходить на роботу, не носить важкі сумки як ти тут… можеш носити, ходити на роботу то й плати за проїзд. Так! Є молоді люди інваліди 1-і групи. Вони хочуть жити! Як усі!”

Нагадаємо, Дмитро Якубець кілька років чекав на пересадку нирки. Лікарі діагностували здолбунівчанину хронічну ниркову недостатність 4 ступеня, полікістоз нирок, фокально-сегментарний гломерулосклероз та Anca-асоційований васкуліт. Два роки він стояв у черзі на трансплантацію нирки. У березні 2021 року у Мінську йому провели операцію.

7 днів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*