На Харківщині школяр з інвалідністю відстоює право на безкоштовний проїзд (ВІДЕО)

На Харківщині школяр з інвалідністю відстоює право на безкоштовний проїзд (ВІДЕО). люботин, безкоштовний проїзд, маршрутка, школяр, інвалідність, outdoor, person, human face, screenshot, car, vehicle. A person sitting in front of a car

Марку щодня доводиться боротися за власні права і з людською черствістю, аби просто дістатися до школи. 12-річний Марк з містечка Люботин на Харківщині має інвалідність, однак їздити безоплатно, як того гарантує закон – не виходить. Водії маршруток його лають, випихають з автобуса на півдорозі, навіть якщо на вулиці мороз. Вже майже рік мама намагається захистити сина і добитися виконання закону, зверталася до міських та обласних чиновників, та свавілля перевізників якщо й припиняється, то зовсім ненадовго.

Зі сльозами і нервами Маркові доводиться щодня добиратися до школи з містечка Люботин. Хлопчикові 12-ть і він вже добре знає, що таке беззаконня і людська бездушність. Школяр має інвалідність і його посвідчення гарантує безкоштовний проїзд у маршрутках, та водії вважають інакше – виштовхують з автобусів, кричать, а якось у мороз навіть висадили на півдорозі.

Михайлик його брат, супроводжує Марка до школи і також має право на пільговий проїзд. Але йому теж дістається. Причому не тільки від водіїв, а й від пасажирів.

Зазвичай маршрутки вщент забиті – потрапити в них школярі не можуть, каже мама. Та після скандалів перевізник пообіцяв лишати щодня два вільних місця для хлопчиків. Але, це виявилось брехнею.

І пільгові, і експрес маршрутки належать одній компанії. Чому порушують права дитини з інвалідністю – питаємо в перевізника. Один з керівників Сергій Пруненко – агресії не приховує.

Мер Люботина також нічого не хоче пояснювати, мовляв маршрутки міжміські – відповідальність області.

Щоправда, саме мер Люботина через децентралізацію має відшкодовувати перевізникам гроші за пільговиків, але цього не робить уже понад рік. До того ж, сама компанія вже давно погано себе зарекомендувала, на неї багато скарг. Тож угоду з перевізником вирішили розірвати достроково.

Нового перевізника оберуть 23-го травня, доти небайдужа жителька Люботина запропонувала підвозити хлопчиків до Харкова на своєму авто.

ФАКТИ. ICTV

Одна репліка к “На Харківщині школяр з інвалідністю відстоює право на безкоштовний проїзд (ВІДЕО)”

  1. Людмила :

    Марк держись мы за тебя не здавайся тоже инвалид и прошу всех инвалидов поддержать Марка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*