На Хмельниччині у регіональному представництві Уповноваженого відбулася робоча зустріч з головою обласного товариства із захисту прав осіб з інвалідністю

На Хмельниччині у регіональному представництві Уповноваженого відбулася робоча зустріч з головою обласного товариства із захисту прав осіб з інвалідністю. хмельниччина, меморандум, робоча зустріч, співпраця, інвалідність

На Хмельниччині у регіональному представництві Уповноваженого відбулася робоча зустріч з головою обласного товариства із захисту прав осіб з інвалідністю. хмельниччина, меморандум, робоча зустріч, співпраця, інвалідність

У регіональному представництві Уповноваженого в Хмельницькій області відбулася робоча зустріч з головою Хмельницького обласного товариства по захисту прав осіб з інвалідністю Анатолієм Савчуком, з яким укладено Меморандум про співпрацю на регіональному рівні.

Під час зустрічі обговорили результати проведених у 2020 році моніторингових візитів архітектурної доступності будівель органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єктів соціального, громадського призначення.

Регіональний представник Уповноваженого у Хмельницькій області Оксана Кізаєва поінформувала голову товариства, що за наслідками проведених візитів до Хмельницької міської ради, Хмельницького обласного управління охорони здоров’я, Хмельницького обласного центру зайнятості, Хмельницького обласного та міського центрів медико-соціальної експертиз, Управління праці та соціального захисту населення та інших установ були встановлені порушення вимог щодо доступності (зокрема: будівлі не обладнані пандусами, а наявні зовнішні та внутрішні пандуси не відповідають вимогам ДБН; приміщення не обладнано засобами безпеки, орієнтування, отримання інформації для осіб із порушенням зору, немає пристосованих санітарно-гігієнічних приміщень та ін.), у зв`язку з чим були підготовлені та направлені відповідні акти реагування щодо усунення виявлених порушень.

Учасники зустрічі обговорили проблемні питання забезпечення доступності будівель в Хмельницькій області та визначили певні заклади та установи для подальшої перевірки стану доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За підсумками зустрічі були досягнуті домовленості про проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості щодо додержання прав і свобод осіб з інвалідністю та захист від дискримінації.

Довідково: У рамках здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини незмінно приділяється особлива увага питанню забезпечення принципу рівності під час реалізації людьми з інвалідністю основоположних прав і свобод. Одним зі Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого на 2021 рік також визначено моніторинг стану додержання прав і свобод людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення в частині доступності.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*