На контролі Уповноваженого перебуває провадження щодо відмови людині з інвалідністю у проходженні професійної реабілітації

На контролі Уповноваженого перебуває провадження щодо відмови людині з інвалідністю у проходженні професійної реабілітації. уповноважений, контроль, пенсійний вік, реабілітація, інвалідність, bird, design, graphic, typography, logo, vector, abstract, screenshot, vector graphics. A close up of a logo

Так, чинним законодавством не врегульовано питання надання таких послуг особам з інвалідністю у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

У зв’язку з цим, Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина звернулася до Міністерства соціальної політики України з пропозицією розглянути можливість перегляду вікових критеріїв для отримання професійної реабілітації. Наприклад, як виняток, надавати можливість для проходження професійної реабілітації одноразово особам пенсійного віку з інвалідністю, які раніше послуг з професійної реабілітації не отримували, та одноразово надавати такі послуги особам, які отримали інвалідність в пенсійному віці, але за станом здоров’я не мають змоги працювати за попередньою спеціальністю. Запропоновано також надавати послуги з професійної реабілітації у тому разі, коли людина з інвалідністю не може претендувати на призначення пенсії за віком у зв’язку із відсутністю відповідного страхового стажу.

У відповідь на звернення, Мінсоцполітики було ініційовано зміни до законодавства щодо вдосконалення системи надання реабілітаційних послуг особам з інвалідністю.

Питання продовжує перебувати на контролі Уповноваженого.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*