На Прикарпатті медсестра, що дістала інвалідність через COVID-19, відсудила державну компенсацію

На Прикарпатті медсестра, що дістала інвалідність через COVID-19, відсудила державну компенсацію. covid-19, компенсація, медсестра, суд, інвалідність, table, person, indoor, wooden, hammer, tool. A close up of a person sitting on a wooden table

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь медсестри зі Снятинського району, яка позивалася, щоб отримати державну компенсацію.

Жінка стала інвалідом через захворювання коронавірусом COVID-19 на роботі.

Відповідач у справі – Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

Як повідомляється у матеріалах справи, позивачка працює на посаді медичної сестри-анестезиста палати інтенсивної терапії відділення для лікування хворих з COVID-19. Захворіла на коронавірус внаслідок виконання своїх професійних обов’язків, що підтверджується актом розслідування.

У грудні 2020 року жінка перебувала на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. У березні 2021-го їй встановили інвалідність 2-ї групи та втрату 30% професійної працездатності через COVID-19, а у травні позивачка звернулася до відповідача щодо призначення виплати їй разової допомоги.

Втім, їй відмовили, вказавши, що захворювання та встановлення інвалідності і ступеня втрати професійної працездатності відбулися не протягом одного календарного року.

У рішенні Івано-Франківського окружного адмінсуду зазначається: «Такий алгоритм виключає можливість особам, які можуть захворіти чи захворіли коронавірусною хворобою протягом останніх трьох місяців календарного року, фізично отримати в тому ж календарному році рішення МСЕК. Трактування поняття «протягом одного календарного року» відповідачем ставить в нерівні умови медичних працівників».

Таким чином, суд визнав протиправною невиплату страхової компенсації медсестрі, яка захворіла на коронавірус під час роботи, інформує Івано-Франківський окружний адміністративний суд у фейсбуці.

Незалежні медіа Прикарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*