На Сумщині особи з порушенням слуху дізналися про право на безоплатне отримання земельної ділянки

На Сумщині особи з порушенням слуху дізналися про право на безоплатне отримання земельної ділянки. сумщина, утог, земельна ділянка, зустріч, порушення слуху

На Сумщині особи з порушенням слуху дізналися про право на безоплатне отримання земельної ділянки. сумщина, утог, земельна ділянка, зустріч, порушення слуху

Юристи Лебединського бюро правової допомоги не один рік поспіль співпрацюють з членами громадської організації УТОГ й проводять для них правопросвітницькі заходи. Під час таких зустрічей піднімаються питання захисту прав осіб з інвалідністю, висвітлюються актуальні теми, надаються відповіді на питання, які виникають у членів організації.

Юрист Лебединського бюро правової допомоги Євгенія Логвіненко підготувала інформаційну годину на тему: «Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки». Інформацію присутнім було надано за допомогою сурдоперекладу Лідії Попової.

Юрист зазначила, що Земельним кодексом України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

  • для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 гектара;
  • для ведення садівництва — не більше 0,12 гектара;
  • для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 гектара, в селищах — не більше 0,15 гектара, в містах — не більше 0,10 гектара;
  • для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара;
  • для будівництва індивідуальних гаражів — не більше 0,01 гектара.

Приватизувати кожен вид ділянки можна один раз. По-перше, потрібно подати до відповідного органу клопотання (заяву). У клопотанні зазначаються: цільове призначення земельної ділянки; її орієнтовні розміри (відповідно від цільового призначення). До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

«Зробити графічні матеріали можна самостійно, зайшовши на публічну кадастрову карту і виділивши ту ділянку, що ви собі підшукали. Усі земельні ділянки, які зайняті, виділені синім кольором. Натиснувши на зафарбовану ділянку, можна отримати інформацію щодо землеволодіння. Інші ділянки, не виділені кольором, можуть бути вільними або ж наразі про них не внесені відомості до Державного земельного кадастру. Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні», – розповіла Євгенія Логвіненко.

Наприкінці зустрічі присутні отримали відповіді на свої питання щодо звільнення від сплати земельного податку, плати за розподіл газу, оформлення спадкових прав, отримання допомоги постраждалим від насильства у сім’ї, розміру стягнення із пенсії за виконавчим листом. Окрім цього, членів організації УТОГ забезпечили тематичними буклетами системи безоплатної правової допомоги.

Безоплатна правова допомога

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*