На Сумщині є проблема влаштування дітей з складними фізичними вадами до спеціалізованих закладів

На Сумщині є проблема влаштування дітей з складними фізичними вадами до спеціалізованих закладів. сумщина, уповноважений вру, будинок дитини, влаштування, інвалідність, person, indoor, toy, clothing, toddler, baby. A person sitting on a bed

На Сумщині є проблема влаштування дітей з складними фізичними вадами до спеціалізованих закладів. сумщина, уповноважений вру, будинок дитини, влаштування, інвалідність

Факт встановив регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВРУ з прав людини в Сумській області Ірина Білик. Вона разом з громадським монітором Оксаною Корсун здійснила візит до Комунального лікарняно-профілактичного закладу «Сумський спеціалізований будинок дитини».

На момент візиту в закладі перебувало майже 80 вихованців, 16 з яких мали інвалідність. Найменшій дитині було 3 тижні, найстаршій – 5 років.

За словами головного лікаря закладу, дітей до установи доставляють як працівники поліції, соціальних служб, так і безпосередньо самі батьки з різних причин. У будинку дитини забезпечені належні умови для проживання, навчання та виховання підопічних.

У закладі забезпечують 5-разове харчування дітей, а новонароджені мають змогу отримувати спеціальні суміші «Малюк» та «Нутрілон».

Вихованців розвивають за методикою Монтесорі, а також за допомогою інших новітніх програмам. У приміщенні будинку дитини є сенсорна кімната з проектором та лава-лампою.

Особливу увагу під час візиту приділили напряму надання медичної допомоги, адже у закладі знаходиться малеча з психофізичними вадами розвитку. З ними працюють лікарі-педіатри, невролог, педагоги, психолог та реабілітолог. Дітям можуть проводити фізпроцедури, гідромасаж та масаж, організовувати заняття з лікувальної фізичної культури.

Також вихованцям будинку дитини здійснюють необхідні щеплення за графіком, 2 рази на рік проводиться медичний огляд. Окрім цього, за необхідності спеціалізованої допомоги дітей доставляють до лікувальних закладів області, а інколи і на Харківщину чи в Київ.

Проблемним залишається питання щодо проведення утеплення приміщення. Це дозволило б економити на опаленні та забезпечувати нормальний температурний режим взимку.

«До всього, закладу потрібне укріплення цокольного поверху приміщення, а також забезпечення охорони. Часто батьки відвідують дітей в установі у нетверезому стані. Нам поскаржилися на образи працівниць нецензурною лайкою, погрози. Трапляються навіть ситуації, коли дорослі виводять дітей без дозволу за межі закладу» – зазначила після візиту Ірина Білик.

Актуальною проблемою у розрізі об’єднання територіальних громад є влаштування дітей з інвалідністю до спеціалізованих установ. Це заклади, що турбуються про малечу різного ступеня розумової відсталості та які мають складні фізичні вади. На території області такі установи відсутні, а в інших областях вже відмовляються приймати дітей з Сумщини.

Після підбиття підсумків моніторингового візиту Офіс Уповноваженого надасть рекомендації керівництву закладу, соціальних служб та місцевої адміністрації.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*