На Урядовому порталі опубліковано Порядок проведення моніторингу безбар’єрності

На Урядовому порталі опубліковано Порядок проведення моніторингу безбар’єрності. національна стратегія, безбар’єрний простір, моніторинг, реалізація, створення

На Урядовому порталі опубліковано Порядок проведення моніторингу безбар’єрності. національна стратегія, безбар’єрний простір, моніторинг, реалізація, створення

На Урядовому порталі опубліковано постанову КМУ «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю» №537 від 26 травня 2021 року.

Впровадження моніторингу дозволить вчасно та об’єктивно оцінювати та контролювати ступінь безбар’єрності об’єктів, виявляти недоліки у процесі розбудови безперешкодного середовища, і в подальшому – усувати фізичні бар’єри для людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з дитячими візочками та інших представників маломобільних груп, що дозволить комфортно та без перешкод отримувати послуги.

Порядком передбачається запровадження щорічного моніторингу реального стану безбар’єрності фізичного оточення і послуг для маломобільних груп населення, єдиний підхід до збору та узагальнення інформації, а також детально визначені критерії безбар’єрності об’єктів фізичного оточення.

Моніторинг здійснюватиметься уповноваженими підрозділами з питань містобудування та архітектури обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, місцевими органами з питань містобудування та архітектури, управителями об’єктів. Також до участі в оцінці ступеня безбар’єрності можуть залучатися представники громадськості.

За результатами моніторингу Мінрегіон формуватиме рейтинг обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.

Нагадаємо, у травні Мінрегіон розпочав розробку Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки. Розроблення проєкту Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки координує Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Довідково

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті Міністрів для розробки Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.

Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні була розроблена за ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання Указу Президента України від 3 грудня 2020 року «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*