Напередодні роковин трагедії на ЧАЕС Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій, які представляють інтереси учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Напередодні роковин трагедії на ЧАЕС Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій, які представляють інтереси учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. марина лазебна, чорнобильська катастрофа, аварія, зустріч, потерпілий

Напередодні роковин трагедії на ЧАЕС Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій, які представляють інтереси учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. марина лазебна, чорнобильська катастрофа, аварія, зустріч, потерпілий

22 квітня 2021 року Марина Лазебна – Міністр соціальної політики, провела зустріч з представниками всеукраїнських громадських організацій учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які належать до потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

”Напередодні дня Чорнобильської трагедії, перш за все, хочу подякувати всім Героям – ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС за те, що не шкодували себе, ризикуючи власним життям, захищали світ від радіаційного лиха. Ми розуміємо проблеми, які є зараз у соціальному та пенсійному забезпеченні учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та людей, які постраждали від її наслідків, тому сьогодні ми тут, щоб разом порадитись і обговорити шляхи їх вирішення”, – зазначила Марина Лазебна.

Для поліпшення умов соціального захисту даної категорії осіб Мінсоцполітики представило наступні поступальні кроки:

1) внесений на розгляд до Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб” (реєстраційний № 4555 від 29.12.2020), метою якого є запровадити єдині правила врахування п’ятикратної мінімальної заробітної плати при обчисленні пенсії по інвалідності, як для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які під час ліквідації не перебували на військовій службі, так і для тих, які визначені для військових.

Прийняття законопроекту забезпечить майже на 40 відсотків підвищення пенсій для майже 30 тисяч осіб з 1 січня 2022 року.

2) з метою створення умов для перегляду розмірів щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, які встановлені у фіксованих сумах, які не переглядалися з 2014 року, за ініціативи міністерства, Урядом схвалений та поданий на розгляд до Верховної Ради України проект Закону України “Про заходи щодо упорядкування системи розрахунків розмірів прожиткового мінімуму, соціальних виплат, грошових платежів і стягнень та плати за надання адміністративних послуг (адміністративного збору)” (реєстраційний № 5045 від 08.02.2021).

Цим проектом запропоновано запровадити базову величину для соціальних виплат населенню, яка буде затверджуватися щороку у законі про державний бюджет України на відповідний рік, а протягом року переглядатиметься щонайменше два рази. У разі прийняття законопроекту базова величина стане основою для розрахунку та постійного перегляду щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.

3) внесений до Верховної Ради України проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства” (реєстраційний № 4668 від 28.01.2021), яким запропоновано законодавчо закріпити 1 березня дату проведення щорічної індексації пенсій.

У разі прийняття закону всі пенсії чорнобильців індексуватимуться з 1 березня.

4) підготовлений міністерством законопроект щодо виконання Рішення Конституційного Суду України від 07.04.2021 № 1-р(ІІ)/2021, яким визнана такою, що є неконституційною частина третя статті 54 Закону № 796 щодо уповноваження Верховною Радою України Кабінету Міністрів України визначати своїми актами мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи передбачає з 1 липня 2021 року:

– майже в 2 рази підвищити мінімальні розміри пенсій для 40 тисяч осіб з інвалідністю, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи;

– майже на 60 відсотків підвищити пенсійні виплати для понад 11 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

Під час зустрічі представники всеукраїнських громадських організацій чорнобильців висловили свою позицію щодо проблемних питань, які роками залишаються невирішеними.

Підсумовуючи, Міністр наголосила: “Лише рухаючись крок за кроком, усі разом ми зможемо поступово покращити ситуацію та забезпечити гідний соціальний захист чорнобильців”.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*