Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги переселенцям з інвалідністю

Підвищено розмір щомісячної адресної допомоги переселенцям з інвалідністю. адресна допомога, переселенец, прожитковий мінімум, соціальна виплата, інвалідність, cash, banknote, newspaper, money, currency, money handling, text, dollar, coin, saving. A close up of a book

Нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України стосовно перерахунку розмірів щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, а також стосовно проведення фізичної ідентифікації внутрішньо переміщених осіб.

Так, відповідно до внесених постановою № 689 від 13.09.2017 року змін до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01.10.2014 року з 16.09.2017 року підвищено розмір щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання особам з інвалідністю, а саме:

– інвалідам 1 групи та дітям з інвалідністю – до 130 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що на теперішній час становить 1705,60 грн.;

– інвалідам 2 групи – до 115 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що становить 1508,80 грн.;

Фізична ідентифікація клієнта, якому відкрито поточний рахунок в установі Ощадбанку для отримання пенсії, до отримання ним в установленому порядку платіжної картки, яка є водночас пенсійним посвідченням, проводиться кожні три місяці з дня відкриття рахунка або з дня попередньої ідентифікації.

Для проходження фізичної ідентифікації необхідно особисте звернення внутрішньо переміщеної особи до будь-якої установи Ощадбанку. При собі мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу та платіжну картку або електронне пенсійне посвідчення.

У разі непроходження фізичної ідентифікації одержувача соціальних виплат Ощадбанк зупиняє видаткові операції за поточним рахунком .

Припинення або відновлення соціальних виплат проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення або управліннями Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах згідно з установленим порядком.

Відповідно до змін, внесених постановою № 689, соціальні виплати особам з інвалідністю 1 групи та особам, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду, за їх письмовим зверненням можуть проводитись публічним акціонерним товариством «Укрпошта» з доставкою додому за фактичним місцем проживання таких осіб. Перевірка цих осіб здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення відповідно до Порядку контролю.

Крім того, чергова перевірка не проводиться, зокрема, стосовно:

– внутрішньо переміщених осіб, які працюють в органах державної влади або органах місцевого самоврядування та якими надано довідку з місця роботи про те, що вони перебувають у трудових відносинах із відповідними органами і умови їх роботи потребують постійного перебування на територіях, де органи влади здійснюють свої повноваження;

– військовослужбовців із числа внутрішньо переміщених осіб, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції за наявності довідки з військової частини про залучення до проведення антитерористичної операції.

06277.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*