Постраждалі від війни українці можуть отримати до 1 млн гривень: кому виплатять гроші

Постраждалі від війни українці можуть отримати до 1 млн гривень: кому виплатять гроші. воєнний стан, грошова виплата, допомога, постраждалий, інвалідність

Гроші виплатять пораненим або загиблим на роботі під час воєнного стану. На допомогу можуть розраховувати журналісти, працівники об’єктів критичної інфраструктури та чиновники.

Верховна Рада України в першому читанні підтримала законопроєкт про одноразову грошову виплату тим, хто отримав поранення або загинув у процесі виконання обов’язків під час воєнного стану. Про це повідомив у Facebook перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко.

Йдеться про журналістів, працівників об’єктів критичної інфраструктури, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування або членів їх сімей.

Нардепи встановили такі розміри виплат:

  • 1 мільйон гривень — якщо людина загинула;
  • від 200 до 800 тисяч гривень — у разі встановлення інвалідності від 3-ї до 1-ї груп.

Гроші виплатять за рахунок резервного фонду бюджету та надходжень від інших країн, міжнародних організацій, грантів і безповоротну допомогу:

“З перших днів війни сотні тисяч держслужбовців, комунальників, енергетиків, медиків, водіїв, залізничників, журналістів, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, забезпечують роботу країни та допомагають показувати світові правду про дії терористичної Росії”, — додав Корнієнко.

Нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко детально розписав суми виплат для осіб з інвалідністю:

  • 1-а група — 800 тисяч гривень;
  • 2-а група — 500 тисяч гривень;
  • 3-тя група — 200 тисяч гривень;
  • втрата працездатності без встановлення інвалідності через поранення, контузію, травму — 100 тисяч гривень.

Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*