Позаплановий безвиїзний моніторинг додержання прав людини і громадянина на медико-соціальну експертизу в умовах воєнного стану Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА

Позаплановий безвиїзний моніторинг додержання прав людини і громадянина на медико-соціальну експертизу в умовах воєнного стану Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА. мсек, чернівці, воєнний стан, моніторинг, інвалідність

Позаплановий безвиїзний моніторинг додержання прав людини і громадянина на медико-соціальну експертизу в умовах воєнного стану Департаментом охорони здоров’я Чернівецької ОДА. мсек, чернівці, воєнний стан, моніторинг, інвалідність

Департаментом охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації),моніторинговою групою головних спеціалістів відділу права на охорону здоров’я Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у складі Уляни Ткаленко та Любові Крикливець проведено позаплановий безвиїзний моніторинг додержання прав людини і громадянина на медико-соціальну експертизу в умовах воєнного стану Департаментом охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації (Чернівецької обласної військової адміністрації).

Під час моніторингу досліджувались питання:

1. Додержання прав людини і громадянина на встановлення або продовження інвалідності Чернівецькою обласною медико-соціальною експертною комісією (далі – Чернівецька МСЕК) в умовах воєнного стану.

2. Проблемні питання, що виникають в ході практичного виконання нормативно-правових актів, якими затверджено тимчасове спрощення порядку встановлення та подовження інвалідності на час запровадження воєнного стану.

Моніторингом встановлено, що Чернівецька МСЕК додержується тимчасового спрощення порядку встановлення та подовження інвалідності в умовах воєнного стану з урахуванням змін, затверджених Урядом у березні 2022 року.

Так, у березні і квітні 2022 року із 5104 осіб, медико-експертні справи яких надійшли до Чернівецької МСЕК, 290 осіб скористалися спрощеною процедурою проведення медико-соціальної експертизи заочно.

У квітні 2022 року Чернівецькою МСЕК розглянуто 2467 медикоекспертних справ, серед яких кількість справ внутрішньо переміщених осіб, які змогли скористатися спрощеною процедурою за місцем тимчасового перебування, зросла порівняно з березнем 2022 року із 43 до 117.

Також моніторингом встановлено, що в нормативно-правових актах, якими регламентовано діяльність МСЕК, не зазначено, до яких реабілітаційних установ необхідно надсилати індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю внутрішньо переміщених осіб, що унеможливлює здійснення контролю за її виконанням з боку МСЕК.

За результатами моніторингу підготовлені відповідні акти реагування.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*