Позивач, який має право на пільги, встановлені законодавством для ветеранів війни – інвалідів війни, звільняється від сплати судового збору: Восьмий ААС

Позивач, який має право на пільги, встановлені законодавством для ветеранів війни – інвалідів війни, звільняється від сплати судового збору: Восьмий ААС. восьмий аас, ветеран війни, позивач, судовий збір, інвалідність, table, person, indoor, wooden, hammer, tool. A close up of a person sitting on a wooden table

Колегія суддів Восьмого ААС здійснила апеляційний перегляд ухвали Львівського окружного адміністративного суду від 07.05.2020 у справі №380/2259/20 про повернення позовної заяви у зв’язку із несплатою позивачем судового збору та визнала, що таке рішення суду першої інстанції суперечить нормам матеріального та процесуального права і порушує права особи, яка має право на пільги відповідно до законодавства України.

Апеляційним судом було встановлено, що позивач звернувся з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання здійснити перерахунок і виплату пенсії та заявив клопотання про звільнення від сплати судового збору. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні цього клопотання через те, що були відсутні докази на доведення підстав для звільнення від сплати судового збору згідно із Законом України «Про судовий збір».

На переконання колегії суддів Восьмого ААС, позивач має відповідний статус, що дає йому право бути звільненим від сплати судового збору. За приписами пункту 8 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім`ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщини чи в бойових діях на території інших держав. До ветеранів війни належать: учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни. Цим же Законом передбачено, що особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надаються пільги зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.

Проаналізувавши матеріали адміністративної справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що позивач є інвалідом 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – інвалідів війни, а отже звільняється від сплати судового збору.

Постанова у справі №380/2259/20 у ЄДРСР доступна за посиланням.

Судова влада України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*