«Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю»: на Хмельниччині проведено онлайн – заняття для представників центральних органів виконавчої влади

«Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю»: на Хмельниччині проведено онлайн – заняття для представників центральних органів виконавчої влади. конвенція, уповноважений, хмельниччина, онлайн-заняття, інвалідність

«Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю»: на Хмельниччині проведено онлайн – заняття для представників центральних органів виконавчої влади. конвенція, уповноважений, хмельниччина, онлайн-заняття, інвалідність

Провідним спеціалістом відділу регіонального представництва в центральних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксаною Шейгец, за сприяння Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації, в межах укладеного на регіональному рівні Меморандуму про співпрацю, проведено онлайн-заняття «Практичні аспекти впровадження положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю» для представників центральних органів виконавчої влади. У ньому взяли участь 29 осіб.

Оксана Шейгец ознайомила учасників заходу з основними положеннями Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю. Зазначила, що впровадження положень Конвенції в національне законодавство та виконання цих положень залишається однією зі стратегічних цілей державної політики в сфері захисту прав осіб з інвалідністю. Адже створення суспільного середовища рівних можливостей для осіб з інвалідністю та їхньої інтеграція в суспільне життя, переосмислення поточних соціальних послуг для створення системи підтримки, забезпечить суспільну активність та незалежність цих осіб.

Зосередила увагу слухачів на керівних принципах, які лежать в основі Конвенції, та на загальних зобов’язаннях держав-учасниць на забезпечення й заохочення повної реалізації всіх прав людини й основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації за ознакою інвалідності.

Окремо Оксана Шейгец зупинилась на зобов’язаннях, які покладені на держави – учасниці щодо забезпечення ефективного доступу осіб з інвалідністю до правосуддя, освіти, отримання послуг у сферах медицини, освіти, культури та зайнятості.

Навела приклади порушень права на доступність осіб з інвалідністю, які були виявлені під час проведення моніторингових візитів до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на Хмельниччині, а також які зазначені у щорічній доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за 2020 рік.

Учасників було поінформовано про завдання та заходи Національного плану дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України 07 квітня 2021 року №285-р., виконання якого покладено на центральні, регіональні органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*