Права людини жінок і дівчат з інвалідністю: короткий посібник з міжсекторального підходу через реалізацію CEDAW і CRPD в Україні

Права людини жінок і дівчат з інвалідністю: короткий посібник з міжсекторального підходу через реалізацію CEDAW і CRPD в Україні. здійснення, посібник, рівність, суспільство, інвалідність, cartoon, child art, drawing, painting, bird, illustration, poster, text, design, art. A screenshot of a cell phone screen with text

Права людини жінок і дівчат з інвалідністю: короткий посібник з міжсекторального підходу через реалізацію CEDAW і CRPD в Україні. здійснення, посібник, рівність, суспільство, інвалідністьВ Україні жінки з інвалідністю стикаються з проблемою доступу до медичних послуг, забезпечення репродуктивного здоров’я, захисту від домашнього насильства, низької мобільності через непристосовану інфраструктуру міст, низьку економічну та соціальну активність. Вони рідко беруть участь в ухваленні рішень на законодавчому та виконавчому рівнях влади.

Задля сприяння повної участі жінок та дівчат з інвалідністю у всіх процесах, UN Women Ukraine в партнерстві з Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України розробили посібник.

Він призначений для полегшення роботи жінок з інвалідністю, суб’єктів громадянського суспільства, в тому числі організацій жінок і дівчаток з інвалідністю, та інших партнерів для реалізації міжнародних та національних зобов’язань щодо забезпечення гендерної рівності за допомогою ініціатив, які враховують гендерні аспекти і пов’язаних з інвалідністю.

Керівництво направлено на сприяння розумінню взаємозв’язку прав людини і містить практичні рекомендації щодо здійснення та моніторингу здійснення Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW) та Конвенції про права осіб з інвалідністю (КПІ). Крім того, в ньому наводяться приклади ініціатив з урахуванням гендерних факторів і інвалідності.

Читайте та завантажуйте українську версію та англійську версію посібника.

Національна Асамблея людей з інвалідністю України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*