Право на отримання пенсії по інвалідності в умовах карантину у разі пропуску повторного огляду МСЕК

Право на отримання пенсії по інвалідності в умовах карантину у разі пропуску повторного огляду МСЕК. мсек, уповноважений, карантин, пенсія, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

В рамках парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється моніторинг забезпечення прав громадян в умовах карантину та надзвичайної ситуації, введених у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, повідомляє Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-IX доповнено розділ XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пунктом 146 стосовно забезпечення виплати пенсій особам з інвалідністю у разі пропуску ними строку повторного огляду медико-соціальної експертизи в період здійснення заходів, передбачених карантином, до закінчення терміну дії відповідних заходів, з подальшим проведенням перерахунку розміру цих виплат.

За інформацією Пенсійного фонду України у квітні 2020 року забезпечено виплату пенсій 8 023 особам, у травні 2020 року – 20 031 особам, у яких строк повторного огляду, зазначений в довідці медико-соціальної експертної комісії, визначено у період карантину. Органами Пенсійного фонду продовжується виплата пенсій по інвалідності особам, яким інвалідність встановлено медико-соціальною експертною комісією на певний період та строк повторного огляду визначено у період карантину. Розмір пенсії зазначеним особам буде переглянуто в подальшому з урахуванням результатів огляду медико-соціальної експертної комісії.

У разі припинення територіальним органом Пенсійного фонду України виплати пенсії по інвалідності у зв’язку з пропуском строку повторного огляду медико-соціальної експертизи в умовах карантину громадянин може звернутися за захистом свого права до Уповноваженого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*