Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина провела робочу зустріч з представниками Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром»

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина провела робочу зустріч з представниками Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром». всеукраїнська благодійна організація даун синдром, уповноважений, моніторинг, робоча зустріч, інвалідність

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина провела робочу зустріч з представниками Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром». всеукраїнська благодійна організація даун синдром, уповноважений, моніторинг, робоча зустріч, інвалідність

На сьогодні в Україні проживає близько 7 мільйонів дітей, з них: близько 163 тисяч – це діти з інвалідністю. І саме такі діти найбільше стикаються з порушенням своїх прав, потерпають від насильства, у тому числі фізичного і психологічного, як з боку дітей так і дорослих.

З метою забезпечення моніторингу дотримання прав дітей з інвалідністю представником Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксаною Філіпішиною проведено робочу зустріч з представниками Всеукраїнської благодійної організації «Даун Синдром».

Сторонами було обговорено питання повільного розвитку в Україні послуги раннього втручання. Разом з тим також було порушено питання відсутності належної психологічної, фінансової підтримки сім’ї, в якій виховується дитина з інвалідністю, що як наслідок призводить до неспроможності батьками виконувати свої батьківські обов’язки на належному рівні, та збільшує кількість дітей, які потрапляють у заклади інституційного догляду.

Крім того, особлива увага учасників заходу була приділена обговоренню питання надання освітніх послуг дітям з інвалідністю та розвитку інклюзивної освіти в Україні. Зосереджено увагу на недостатній підготовці та підтримці вчителів, які навчають дітей з інвалідністю та відсутності достатньої кількості асистентів під час навчального процесу.

Також предметом дискусії стало питання неготовності у більшості випадків самих батьків, які виховують дитину з інвалідністю, прийняти особливий стан їх дитини, повідомляти соціум про проблеми зі здоров’ям їхньої дитини. Така неготовність обумовлена побоюванням щодо ризиків щодо насилля по відношенню до дитини, дискримінації, булінгу через відсутність толерантного ставлення до дітей з особливими проблемами у суспільстві.

З метою вивчення актуальної ситуації, що стосується зазначених питань, представником Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксаною Філіпішиною було запропоновано проведення опитування серед батьків дітей, які мають інвалідність, щодо ситуації із реалізацією прав дітей та сімей, в яких виховуються такі діти.

Наприкінці зустрічі сторони висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю у сфері захисту прав дітей.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*