Прес-реліз: Позбутися слова «інвалід» та витрачати від 60% коштів на створення робочих місць для людей з інвалідністю

Прес-реліз: Позбутися слова «інвалід» та витрачати від 60% коштів на створення робочих місць для людей з інвалідністю. рса, круглий стіл, працевлаштування, професійна орієнтація, інвалідність, person, human face, clothing, indoor, computer, people, woman, man, laptop. A group of people sitting at a table

Прес-реліз: Позбутися слова «інвалід» та витрачати від 60% коштів на створення робочих місць для людей з інвалідністю. рса, круглий стіл, працевлаштування, професійна орієнтація, інвалідність

Рекомендації експертів за підсумками громадських обговорень покликані покращити умови проживання та працевлаштування людей з особливими потребами

28-го березня у Верховній Раді в форматі круглого столу відбулося громадське обговорення питань сучасного стану професійної орієнтації, законодавчого забезпечення вирішення проблем, пов’язаних з працевлаштуванням молоді з особливими потребами.

Учасниками круглого столу виступили народні депутати, представники міністерств, науковці, практики та громадський сектор. Вперше на проблему на такому рівні звернув увагу заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, народний депутат Денис Силантьєв.

В рамках заходу учасники працювали над визначенням ключових завдань для органів державної влади та місцевого самоврядування, профільних організацій та суспільства в цілому щодо забезпечення людей з особливостями роботою.

«Комітет взяв на себе виконання доволі складної задачі – створити законодавче поле та розробити процедури, які будуть сприяти працевлаштуванню людей з інвалідністю, в т.ч. ментальною», – ділиться враженнями Інна Сергієнко консул «Аутизм-Європа», засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», який виступив співорганізатором заходу. «Непросто буде розробити, внести зміни в закони, добитися фінансування і т.п. Але громадськість буде тримати руку на пульсі і допомагати з одного боку, та контролювати з іншого».

За результатами зустрічі було вирішено, що всі установи, не залежно від їхнього підпорядкування та форм власності повинні дотримуватися норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

Експерти пропонують прибрати з назв нормативних актів слово «інвалід» та замістити його на «людина з інвалідністю», а Фонд соціального захисту інвалідів зобов’язати витрачати не менше 60% коштів на створення робочих місць для людей з інвалідністю.

З огляду на актуальність проблеми професійного навчання дітей з порушеннями психофізичного розвитку, зокрема дітей з розладами спектру аутизму (РСА), рекомендується модернізувати систему підготовки кадрів для забезпечення права на освіту усіх дітей. Для належної підготовки дитини до самостійного життя рекомендується створення індивідуального навчального маршруту через індивідуальну програму навчання, спрямовану на соціалізацію та профорієнтацію дітей.

Також експерти пропонують ініціювати проведення пілотного проекту з реорганізації системи професійно-технічних училищ щодо професійної підготовки дітей з порушеннями психофізичного розвитку та подбати про впровадження альтернативних до існуючих шляхів підтриманого проживання таких осіб.

«Ми раді, що влада почула нас. Але ми все рівно тільки на початку шляху. Впевнені, що настане той час, коли люди з особливостями зможуть не лише отримувати допомогу, але й працювати і таким чином мати повноцінне життя», – резюмувала консул «Аутизм Європа» Інна Сергієнко.

Круглий стіл «Проблеми професійної орієнтації та працевлаштування молоді з особливими потребами» ініційовано учасниками Національної платформи “Україна дружня до аутизму”, яку заснував народний депутат України Юрій Мірошниченко.

Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*