Про ініціативи Мінрегіону з організації просторового розвитку для людей з інвалідністю

Про ініціативи Мінрегіону з організації просторового розвитку для людей з інвалідністю. дбн, минрегион, доступність, моніторинг, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

Проблема забезпечення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації наразі залишається однією з найсуттєвіших і нерозв’язаних проблем у сфері соціального захисту людей з інвалідністю. Її вирішення потребує подальшої системної роботи із вироблення відповідних законодавчих, організаційних та політичних механізмів, а також забезпечення при цьому активної взаємодії державного органу та громадських організацій людей з інвалідністю.

Міністерством розвитку громад та територій України у 2020 році заплановано:

  1. Розробити Зміни №1 до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» з метою впровадження європейського досвіду та сучасних підходів з питань забезпечення комфорту і безпеки життєвого простору для осіб з інвалідністю.
  2. Розробити Альбом технічних рішень для роз’яснення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
  3. Розробити проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Форми моніторингу щодо доступності для маломобільних груп населення до закладів (установ), яким надано статус «національний».
  4. Внести зміни до складу Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
  5. Розробити проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку та методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю».
  6. Розробити проект Методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю до об’єктів транспорту та транспортної інфраструктури.
  7. Розробити посібник «Методичні рекомендації із забезпечення доступності будівель, у складі яких є приміщення з надання адміністративних послуг та приміщень, у яких надаються адміністративні послуги населенню».
  8. Надалі впроваджувати заходи з виявлення порушень стосовно дотримання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час перевірок органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Довідково

Реалізація статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю відноситься до одного з напрямків діяльності Мінрегіону.

Впровадження статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю полягає у забезпеченні особам з інвалідністю можливості безбар’єрного пересування та вільного доступу нарівні з іншими до об’єктів фізичного оточення: житлових будинків, закладів охорони здоров’я, освіти, культури, споруд транспорту, а також до інших об’єктів необхідних для населення.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*